Odejde Majerová Zahradníková z ODS? Kauza "rebelky" se bude řešit v Olomouci

Místní rada ODS v Olomouci probere v pondělí budoucnost poslankyně Zuzany Majerové Zahradníkové, která opustila sněmovní klub strany. Poslankyně ČTK řekla, že by ráda zůstala v řadách ODS, nevylučuje ale ani odchod, kdyby její situace poškozovala místní sdružení. Dokud nevyřeší svoje vztahy v občanské demokracii, nechce se Majerová Zahradníková zabývat nabídkou vstupu do avizovaného uskupení Václava Klause mladšího. Chtěla by zůstat nezařazenou poslankyní zvolenou za ODS.

Přidejte svůj názor

Zuzana Majerová Zahradníková (ODS)
doporučujeme

"Budeme jednat o tom, co je pro ODS v mém regionu v tuto chvíli nejdůležitější, jakým způsobem oni si představují se mnou dál koexistovat. Kdyby jakýmkoli způsobem moje konání je mělo poškozovat, tak se samozřejmě dohodneme na tom, že opustím řady ODS," řekla.

Právě neshody mezi centrem a krajskou organizací v Olomouci podle političky stály na začátku jejího rozhodnutí opustit poslanecký klub. "Jsou jisté kroky, které jako konzervativec příliš neschvaluji. Nelíbil se mi zásah do rozhodnutí našeho regionu. Řekla bych, že to byl spouštěcí okamžik těch dalších událostí," odkázala na zrušení rozhodnutí regionální rady, která do svého čela zvolila v březnu exministra vnitra a někdejšího místopředsedu ODS Ivana Langera. Podle výkonné rady však část delegátů rozhodla bez potřebného mandátu, a rozhodnutí proto anulovala.

S odkazem na svoje členství v ODS a to, že řadu stranických kolegů ctí, nechtěla Majerová Zahradníková věc dále komentovat.

Z klubu odešla potom, co minulý týden nehlasovala pro odvolání Václava Klause mladšího ze školského výboru. Od Klause, který byl z ODS vyloučen, dostala nabídku účasti ve formovaném uskupení. "Nabídku jsem dostala, ale co se týká programových priorit a zacílení, to jsme ještě spolu neprobírali, to beru jako věc předčasnou," uvedla.

Poslanecký mandát Majerová Zahradníková skládat nemíní, už proto že se do Sněmovny dostala díky preferenčním hlasům ze třetího místa kandidátky. Za dva roky se chystá kandidovat znovu, na jaké kandidátce, nechce předjímat.

Do té doby bude poslankyně hlasovat v souladu s programem ODS, což při odchodu z klubu řekla předsedovi frakce Zbyňku Stanjurovi. "Já jsem konzervativní větev ODS, takže co se týká konzervativních otázek a postojů, tak v těch mám vcelku jasno. V otázkách hodnotových a etických se rozhoduji na základě svědomí," shrnula.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovolby 2019 a peníze? ANO ztratí nejvíc, "pakatel" 20 milionů. Vydělají…

27.05.2019 03:39 Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a…

Eurovolby 2019: Babiš bude zklamaný. A ČSSD? Totální debakl, hodnotí…

27.05.2019 03:24 Výsledky voleb do Evropského parlamentu v Česku nejsou překvapivé, pro vládní ČSSD jsou ale…

Poc nedoporučí ČSSD, aby podpořila na eurokomisaře Jourovou

27.05.2019 01:25 Aktualizováno Končící europoslanec ČSSD Pavel Poc rozhodně nedoporučí vedení své strany, aby ve vládě podpořilo…

Babiš ocenil výsledek ANO, všechny ostatní obvinil ze lži

27.05.2019 01:25 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) označil na dnešní tiskové konferenci vítězství ANO ve volbách do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama