Odejde Majerová Zahradníková z ODS? Kauza "rebelky" se bude řešit v Olomouci

Místní rada ODS v Olomouci probere v pondělí budoucnost poslankyně Zuzany Majerové Zahradníkové, která opustila sněmovní klub strany. Poslankyně ČTK řekla, že by ráda zůstala v řadách ODS, nevylučuje ale ani odchod, kdyby její situace poškozovala místní sdružení. Dokud nevyřeší svoje vztahy v občanské demokracii, nechce se Majerová Zahradníková zabývat nabídkou vstupu do avizovaného uskupení Václava Klause mladšího. Chtěla by zůstat nezařazenou poslankyní zvolenou za ODS.

Přidejte svůj názor

Zuzana Majerová Zahradníková (ODS)
doporučujeme

"Budeme jednat o tom, co je pro ODS v mém regionu v tuto chvíli nejdůležitější, jakým způsobem oni si představují se mnou dál koexistovat. Kdyby jakýmkoli způsobem moje konání je mělo poškozovat, tak se samozřejmě dohodneme na tom, že opustím řady ODS," řekla.

Právě neshody mezi centrem a krajskou organizací v Olomouci podle političky stály na začátku jejího rozhodnutí opustit poslanecký klub. "Jsou jisté kroky, které jako konzervativec příliš neschvaluji. Nelíbil se mi zásah do rozhodnutí našeho regionu. Řekla bych, že to byl spouštěcí okamžik těch dalších událostí," odkázala na zrušení rozhodnutí regionální rady, která do svého čela zvolila v březnu exministra vnitra a někdejšího místopředsedu ODS Ivana Langera. Podle výkonné rady však část delegátů rozhodla bez potřebného mandátu, a rozhodnutí proto anulovala.

S odkazem na svoje členství v ODS a to, že řadu stranických kolegů ctí, nechtěla Majerová Zahradníková věc dále komentovat.

Z klubu odešla potom, co minulý týden nehlasovala pro odvolání Václava Klause mladšího ze školského výboru. Od Klause, který byl z ODS vyloučen, dostala nabídku účasti ve formovaném uskupení. "Nabídku jsem dostala, ale co se týká programových priorit a zacílení, to jsme ještě spolu neprobírali, to beru jako věc předčasnou," uvedla.

Poslanecký mandát Majerová Zahradníková skládat nemíní, už proto že se do Sněmovny dostala díky preferenčním hlasům ze třetího místa kandidátky. Za dva roky se chystá kandidovat znovu, na jaké kandidátce, nechce předjímat.

Do té doby bude poslankyně hlasovat v souladu s programem ODS, což při odchodu z klubu řekla předsedovi frakce Zbyňku Stanjurovi. "Já jsem konzervativní větev ODS, takže co se týká konzervativních otázek a postojů, tak v těch mám vcelku jasno. V otázkách hodnotových a etických se rozhoduji na základě svědomí," shrnula.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

„Teď asi překvapím.“ Ovčáček promluvil o zdraví prezidenta Zemana

21.10.2019 02:57 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes dokončil rekondiční pobyt v nemocnici. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček o…

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

21.10.2019 02:57 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

Sněmovna bude burácet. Poslance zaměstná zvýšení daní i Česká televize

20.10.2019 21:12 Aktualizováno Poslanci se začnou příští týden zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Předlohu přijde do…

Zeman už je fit? Z nemocnice odjel do Lán, kryli ho bodyguardi

20.10.2019 20:20 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes po čtyřech dnech opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v pražských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama