Feri u nás dostal po čuni. Měl vědět, že za blbé kecy a naparování to schytá, směje se senátor Valenta

K útoku na poslance TOP 09 Dominika Feriho se vyjádřil i senátor Ivo Valenta, který je na Slovácku, kde k incidentu došlo, doma. Ten na sociálních sítích potyčku zlehčuje, podle něj k takovým věcem n regionu dochází běžně a nikdo k nim policii nevolá.

Přidejte svůj názor 233 komentářů

Ivo Valenta
doporučujeme

Valenta svůj komentář ke kauze Feri nazval „Slovácko sa nesúdí“. „Už jste to jistě slyšeli všichni. Poslanec Dominik Feri dostal na koštu vína v Boršicích jak se říká „po čuni“. Nehájím samozřejmě rváče ani obecně neschvaluji agresi. To se tak ale obecně na Slovácku občas stává, obzvláště když má někdo pocit, že má jiný 'blbé kecy', 'naparuje se' nebo si jak se říká 'nevidí do huby',“ tvrdí senátor, která z tohoto regionu pochází.

Nějaká ta rvačka podle něj není nic neobvyklého. „Chlapi na Slovácku měli totiž vždy ve zvyku si všechno vyříkat z očí do očí. A když to nepomohlo, tak třeba došlo i na nějakou tu facku nebo roztrženou košili. Ale nikdy k tomu nepotřebovali volat policii, netahali do toho politiku ani rasu a už vůbec se jen pro efekt nenechávali odvézt kvůli pár šrámům do nemocnice,“ rýpnul si. Narážel tak na fakt, že Feri skončil s řeznou ránou na zádech v péči lékařů, kteří mu zranění ošetřili a zašili.

Valenta ovšem tvrdí, že takhle to prostě na Slovácku chodí. „A pokud to někdo neví, tak mu doporučuji si přečíst Slovácko sa súdí aj nesúdí. Tam najde hodně inspirací i ponaučení. Panu poslanci tuto legendární knihu seženu a s věnováním pošlu do Prahy. Snad mu to pomůže změnit názor, brát celou záležitost s větším nadhledem a nedělat z venkovské strkanice celonárodní aféru,“ vzkázal Ferimu Valenta.

Kriminalisté identitu obou podezřelých znají, dosud ale nebyl nikdo obviněn. Mluvčí policie Monika Kozumplíková dodala, že policisté na případu i nadále pracují. Před několika dny také uvedla, že podle dosud zjištěných informací šlo o „konflikt místního charakteru související zejména s vypitým alkoholem“.

Loading...
Vstupte do diskuze (233)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nacistická propagace? Buďte rád, že jste nedostal přes d***u, nadávalo se…

28.02.2020 12:16 Je součástí svobody projevu a podnikání prodej a distribuce nacistické propagandistické knihy…

Vláda zvažuje odklad digitální daně a nižší sazbu

27.02.2020 20:05 Nově zaváděná takzvaná digitální daň by mohla platit o půl roku později, tedy až od příštího roku.…

Náměstí před ruskou ambasádou v Praze dostalo nové jméno po Němcovovi

27.02.2020 18:10 Aktualizováno Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes společně s dcerou někdejšího ruského vicepremiéra Borise Němcova…

Kancléř Mynář se v Číně setkal s vicepremiérem, řešila se humanitární pomoc

27.02.2020 17:41 Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se dnes v Pekingu setkal s jedním z čínských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama