Výborný si nebere servítky: Vláda je jako pštros, Babiš zneužívá svou moc

Vláda ANO a ČSSD je pštros, který strká před řešením problémů hlavu do písku. Řekl to dnes ve Sněmovně předseda KDU-ČSL Marek Výborný. Kritizoval také premiéra Andreje Babiše (ANO). Výborný uvedl, že existuje podezření, že premiér zneužívá své moci, aby se vyhnul spravedlivému procesu. Babišovi nyní hrozí obžaloba v případu Čapí hnízdo.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Marek Výborný, předseda KDU-ČSL
doporučujeme

Kabinet podle Výborného odpovídá na dotazy opozice mlčením. "Je nepřijatelné, aby se vláda promlčela až k problémům, které přijdou," řekl. Vládu kritizoval mimo jiné za to, že nemá návrhy důchodové reformy, dále za neefektivní hospodaření, nízký výkon veřejné správy a za neplněné sliby z výjezdů první Babišovy jednobarevné vlády do krajů.

"Kdyby premiér řídil své firmy tak schopně, jako řídí vládu, zkrachoval by," řekl Výborný. Kabinet označil za vládu údržby a přejímání evropských směrnic. Očekávané důležité právní normy podle předsedy KDU-ČSL ministři nepředkládají. Připomněl také někdejší volební heslo hnutí ANO, že stát řídí nemehla. Podle Výborného je v současnosti pravdivé.

Poslanci se dnes sešli na schůzi, kterou svolali opoziční ODS, Piráti a lidovci ke kritické zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu za minulý rok, hrozícímu schodku státního rozpočtu a údajnému Babišovu střetu zájmů. Babiš se z jednání Sněmovny omluvil kvůli dlouhodobě plánované zahraniční cestě na setkání premiérů zemí visegrádské čtyřky a Japonska.

Před hlasováním o návrhu programu schůze mohou na sněmovním plénu vystupovat jen řečníci s přednostním právem. Schůze se ale nakonec nemusí uskutečnit, pokud Sněmovna program neschválí. V takovém případě by se ke slovu ostatní poslanci nedostali a nehlasovalo by se ani o usneseních.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Idioti, stydím se. Tak tam nelez, p**o. Kvůli návštěvě Zaorálka a spol. v…

20.05.2019 08:29 Několik českých poslanců se chystá na cestu do KLDR. delegace vedená někdejším šéfem české…

Zemanovy hovory z Lán s Babišem. O čem bude řeč?

20.05.2019 04:16 Prezident Miloš Zeman přijme dnes večer na zámku v Lánech premiéra Andreje Babiše (ANO).

"Senilní bolševik Zeman, podřezat ho jako svini", psal politik z ODS. Teď…

19.05.2019 21:21 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala odsoudil jako neakceptovatelné vyjádření občanského demokrata z Jesenice u…

Kdo vyhraje eurovolby? Favoritem je podle průzkumů ANO před Piráty. Jak si…

19.05.2019 19:40 Aktualizováno Výsledky průzkumů voličských preferencí lze kvůli volbám do Evropského parlamentu oznámit naposledy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama