Kdo bude zástupcem Šabatové? Senát opět navrhl Seluckou a nově Šestáka

Senát na funkci zástupce veřejné ochránkyně práv asi opět navrhne právničku Markétu Seluckou, byť ji Sněmovna v březnu neschválila, a nově bývalého místopředsedu horní komory za Starosty Jiřího Šestáka. Jejich nominaci potvrdila senátní volební komise. Horní komora o adeptech rozhodne za týden.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Senát ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Prezident Miloš Zeman svou nominaci nezměnil vůbec. Doporučil poslancům znovu bývalé poslance ČSSD - dosavadního zástupce ombudsmanky Stanislava Křečka a advokáta Zdeňka Koudelku. Označil je za vhodné a zkušené kandidáty.

Koudelka v březnové sněmovní volbě z navržených kandidátů nejméně hlasů, 14 ze 175 odevzdaných. Křeček se dostal do finále se Seluckou, obdržel 25 ze 161 odevzdaných hlasů. Děkanka Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Selucká obdržela 63 hlasů, na zvolení to ale nestačilo.

Selucká působila kromě akademické sféry ve státní správě, advokacii a podnikatelské sféře. Byla také asistentkou ústavních soudců a svých zkušeností by chtěla využít, uvedla při první senátní nominaci. Českobudějovický zastupitel a bývalý ředitel Jihočeského divadla Šesták byl senátorem v letech 2012 až 2018, z toho poslední dva roky místopředsedou horní komory.

Seluckou navrhli předsedové senátorských klubů ODS a KDU-ČSL Miloš Vystrčil a Petr Šilar. Šestáka nominoval současný místopředseda Senátu Jan Horník (STAN).

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč jen Huawei a ZTE? Pirát Vymazal zkritizoval NÚKIB

26.05.2019 15:46 Člen sněmovního bezpečnostního výboru za Piráty Tomáš Vymazal nerozumí tomu, proč se Národní úřad…

Piráti ukryli do volebního listu ostrý vzkaz pro Babiše

26.05.2019 09:36 Piráti opětovně prokázali, že se jedná o poměrně svéráznou stranu. Ve své volebním hlasovacím…

Eurovolby končí. Co bude s EU?

26.05.2019 05:15 Letošní volby do Evropského parlamentu dnes vyvrcholí, když k urnám zamíří miliony voličů ve 21…

Eurovolby 2019: Největší zájem byl v Praze. Voličů přišlo víc než posledně

25.05.2019 22:54 Aktualizováno Zájem Čechů o volbu poslanců Evropského parlamentu byl letos zřejmě o něco vyšší než před pěti lety…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama