Havlíček končí ve funkci. Ministrem průmyslu se má stát 30. dubna

Dosavadní předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) Karel Havlíček odstoupí k 29. dubnu z čela sdružení. Rozhodl se tak v souvislosti s očekávaným jmenováním ministrem průmyslu a obchodu. Vedením podnikatelské asociace byl pověřen její dosavadní místopředseda Zdeněk Tomíček. O výsledcích dnešního zasedání představenstva informovalo AMSP v tiskové zprávě. Nového předsedu si asociace zvolí na valné hromadě.

Karel Havlíček
doporučujeme

Personální změny v čele ministerstev průmyslu a dopravy oznámil premiér Andrej Babiš 10. dubna. Havlíček nahradí v čele ministerstva průmyslu Martu Novákovou. Prezident ho do funkce jmenuje 30. dubna.

"Asociaci jsem před téměř 20 lety spoluzakládal a z neznámého spolku jsme vytvořili respektovanou instituci," uvedl Havlíček na twitteru. Zároveň poděkoval za podporu z posledních dní.

Havlíček stojí v čele AMSP od roku 2010. Jeho působení na pozici předsedy bude oficiálně ukončeno k 29. dubnu. Členové představenstva a dozorčí rady na dnešním zasedání Havlíčkovi poděkovali za dosavadní působení, jeho pracovní nasazení a veškerý čas i energii, které asociaci věnoval.

Havlíček absolvoval stavební fakultu Českého vysokého učení technického v Praze. Od 90. let hájí na institucionální úrovní zájmy podnikatelů. Je místopředsedou Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

Kromě ministerstva průmyslu se ohlášené personální změny dotknou i dalších dvou resortů. V čele ministerstva dopravy stane Vladimír Kremlík (za ANO), který nahradí Dana Ťoka. Novou ministryní spravedlnosti bude namísto Jana Kněžínka (za ANO) Marie Benešová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama