Havlíček končí ve funkci. Ministrem průmyslu se má stát 30. dubna

Dosavadní předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) Karel Havlíček odstoupí k 29. dubnu z čela sdružení. Rozhodl se tak v souvislosti s očekávaným jmenováním ministrem průmyslu a obchodu. Vedením podnikatelské asociace byl pověřen její dosavadní místopředseda Zdeněk Tomíček. O výsledcích dnešního zasedání představenstva informovalo AMSP v tiskové zprávě. Nového předsedu si asociace zvolí na valné hromadě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Karel Havlíček
doporučujeme

Personální změny v čele ministerstev průmyslu a dopravy oznámil premiér Andrej Babiš 10. dubna. Havlíček nahradí v čele ministerstva průmyslu Martu Novákovou. Prezident ho do funkce jmenuje 30. dubna.

"Asociaci jsem před téměř 20 lety spoluzakládal a z neznámého spolku jsme vytvořili respektovanou instituci," uvedl Havlíček na twitteru. Zároveň poděkoval za podporu z posledních dní.

Havlíček stojí v čele AMSP od roku 2010. Jeho působení na pozici předsedy bude oficiálně ukončeno k 29. dubnu. Členové představenstva a dozorčí rady na dnešním zasedání Havlíčkovi poděkovali za dosavadní působení, jeho pracovní nasazení a veškerý čas i energii, které asociaci věnoval.

Havlíček absolvoval stavební fakultu Českého vysokého učení technického v Praze. Od 90. let hájí na institucionální úrovní zájmy podnikatelů. Je místopředsedou Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

Kromě ministerstva průmyslu se ohlášené personální změny dotknou i dalších dvou resortů. V čele ministerstva dopravy stane Vladimír Kremlík (za ANO), který nahradí Dana Ťoka. Novou ministryní spravedlnosti bude namísto Jana Kněžínka (za ANO) Marie Benešová.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Okradli recesisté Babiše o hlasy? Do kampaně vložili 249 korun, od státu…

27.05.2019 15:30 Mohlo hnutí Andreje Babiše získal více hlasů ve volbách do Evropského parlamentu? Někteří jsou…

Pokřivení Češi? Průzkum manipulace odhalil zajímavé skutečnosti

27.05.2019 15:27 Mediální manipulace jsou nejúčinnější, pokud útočí na emoce a vyvolávají strach. Vyplývá to z…

Korupce ve společnosti Diamo? Havlíček odvolal jejího šéfa kvůli podpisu…

27.05.2019 15:17 Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) dnes s okamžitou platností odvolal ředitele státního…

Politolog Mrklas hodnotí pro EZ eurovolby: Jak ovlivní osudy jednotlivých…

27.05.2019 13:01 ROZHOVOR - Volby do Evropského parlamentu jsou za námi. V Česku v nich podle očekávání zvítězilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama