Zastupitel za ANO se vysmál Ferimu: Po sklence vína na Moravě boží mlýny melou rychleji než v Praze

K incidentu, po kterém skončil poslanec Dominik Feri v nemocnici, se vyjádřila celá řada politiků i dalších osobností. Svůj komentář přidal i zastupitel Uherského Hradiště a tamní lídr hnutí ANO Tomáš Janča. Ten sice při šarvátce nebyl, dobře ale zná údajné pachatele.

Feri, Dominik (TOP 09)
doporučujeme

Feriho na koštu vína v Boršicích na Uherskohradišťsku údajně napadli dva muži. Podle svědků při incidentu padla slova o „negrech“ Poslanec TOP 09 skončil po potyčce v nemocnici, kde mu lékaři ošetřili a zašili řeznou ránu a případem se už zabývá policie.

Svůj názor na věc zveřejnil i uherskohradišťský zastupitel za hnutí ANO. Podle něj se jen řada politiků snaží nahnat politické body na nešťastné situaci, která se Ferimu přihodila. „Nejdříve jsem se k tomuto incidentu nechtěl vůbec vyjadřovat, ale teď mi to už opravdu nedá. Tato situace mě opět utvrdila v tom, že média v dnešní době neřeší, co napíší a fakta si neověřují. Jde především o to, aby situace byla co nejvíce sexy pro čtenáře a stránka měla velkou návštěvnost,“ tvrdí komunální politik.

Janča se zastal mladšího z údajných útočníků. Mladý muž podle něj rozhodně rasista není. „Já sám jsem byl velmi překvapen, když jsem uviděl tváře těch „rasistických“ útočníků. Mladšího útočníka dobře znám. Je to velmi vzdělaný a zodpovědný člověk, určitě ne rasista. Média z něj udělala něco, co není, což média opravdu umí. Ve výsledku se v jejich podání jednalo o rodinu opilých rasistů, a Morava je místo, kde dostane každý „přes držku“ hned při vstupu…“ zlobí se mladý politik.

Násilí prý sice neschvaluje, každá mince ale podle něj má dvě strany. „Věřím, že alespoň obyvatelé našeho krásného města si dokáží udělat o celé situaci vlastní názor, nebude jim stačit verze jedné strany a nepřidají se k veřejnému pranýřování těchto osob. Morava je krásná, akorát tady po sklence vína ty boží mlýny melou trošku rychleji než v Praze,“ tvrdí Janča.

img-responsive

Tomáš Janča | foto: Facebook

Podle Feriho kamaráda při potyčce padla i nadávka „negři nejsou lidi“. Že by útok měl rasistický podtext, ale dozorující státní zástupce odmítl. Policie už v neděli uvedla, že zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková v pondělí doplnila, že podle dosud zjištěných informací šlo o konflikt místního charakteru související zejména s vypitým alkoholem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koudelka nedrží ústa a krok s Hradem, Zeman na něj hledá špínu. Vítejte v…

26.11.2020 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Neštítí se žádných praktik. Prezident Miloš Zeman dává otevřeně najevo, jak moc mu vadí…

Koupi nového vozu jsem hned škrtla, podezřelé odměny i zakázky vyřeším,…

26.11.2020 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR – Je zavalena prací. Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za hnutí STAN)…

Neshody v koalici. Babiš a Hamáček mají o daních jinou představu, posun je…

26.11.2020 18:09 V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej…

Rusnok reaguje na vládu, její rozpočtová politika prý může urychlit…

26.11.2020 17:21 Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama