Zastupitel za ANO se vysmál Ferimu: Po sklence vína na Moravě boží mlýny melou rychleji než v Praze

K incidentu, po kterém skončil poslanec Dominik Feri v nemocnici, se vyjádřila celá řada politiků i dalších osobností. Svůj komentář přidal i zastupitel Uherského Hradiště a tamní lídr hnutí ANO Tomáš Janča. Ten sice při šarvátce nebyl, dobře ale zná údajné pachatele.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Feri, Dominik (TOP 09)
doporučujeme

Feriho na koštu vína v Boršicích na Uherskohradišťsku údajně napadli dva muži. Podle svědků při incidentu padla slova o „negrech“ Poslanec TOP 09 skončil po potyčce v nemocnici, kde mu lékaři ošetřili a zašili řeznou ránu a případem se už zabývá policie.

Svůj názor na věc zveřejnil i uherskohradišťský zastupitel za hnutí ANO. Podle něj se jen řada politiků snaží nahnat politické body na nešťastné situaci, která se Ferimu přihodila. „Nejdříve jsem se k tomuto incidentu nechtěl vůbec vyjadřovat, ale teď mi to už opravdu nedá. Tato situace mě opět utvrdila v tom, že média v dnešní době neřeší, co napíší a fakta si neověřují. Jde především o to, aby situace byla co nejvíce sexy pro čtenáře a stránka měla velkou návštěvnost,“ tvrdí komunální politik.

Janča se zastal mladšího z údajných útočníků. Mladý muž podle něj rozhodně rasista není. „Já sám jsem byl velmi překvapen, když jsem uviděl tváře těch „rasistických“ útočníků. Mladšího útočníka dobře znám. Je to velmi vzdělaný a zodpovědný člověk, určitě ne rasista. Média z něj udělala něco, co není, což média opravdu umí. Ve výsledku se v jejich podání jednalo o rodinu opilých rasistů, a Morava je místo, kde dostane každý „přes držku“ hned při vstupu…“ zlobí se mladý politik.

Násilí prý sice neschvaluje, každá mince ale podle něj má dvě strany. „Věřím, že alespoň obyvatelé našeho krásného města si dokáží udělat o celé situaci vlastní názor, nebude jim stačit verze jedné strany a nepřidají se k veřejnému pranýřování těchto osob. Morava je krásná, akorát tady po sklence vína ty boží mlýny melou trošku rychleji než v Praze,“ tvrdí Janča.

img-responsive

Tomáš Janča | foto: Facebook

Podle Feriho kamaráda při potyčce padla i nadávka „negři nejsou lidi“. Že by útok měl rasistický podtext, ale dozorující státní zástupce odmítl. Policie už v neděli uvedla, že zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková v pondělí doplnila, že podle dosud zjištěných informací šlo o konflikt místního charakteru související zejména s vypitým alkoholem.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovolby 2019 ONLINE: V Česku začal druhý den voleb. Hlasují i Lotyši,…

25.05.2019 08:05 Aktualizováno V Česku dnes ráno začal druhý den voleb do Evropského parlamentu. Lidé v nich mají poslední možnost…

První den voleb skončil. Účast je zřejmě malá

24.05.2019 22:15 Aktualizováno V Česku dnes k volbám do Evropského parlamentu přišlo v jejich první den někde i přes 20 procent…

Předseda lidovců Výborný čeká, že k volbám přijde 20 procent lidí

24.05.2019 19:34 Předseda lidovců Marek Výborný očekává účast ve volbách do Evropského parlamentu kolem 20 procent.…

OBRAZEM: Evropské volby 2019. Politici odvolili, veřejnost se k urnám…

24.05.2019 18:53 V Česku dnes ve 14:00 začaly v pořadí čtvrté volby do Evropského parlamentu. V prvních hodinách po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama