Hrušínský to spočítal SPD: Hitlerovo a Pitomiovo Václavské náměstí, už se tu zase smí hajlovat

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský ostře odsoudil čtvrteční akci hnutí Svoboda a přímá demokracie na Václavském náměstí. Objevili se na ní i známí představitelé evropských nacionalistických stran, kteří podpořili kampaň SPD pro evropské volby. Podle Hrušínského to ovšem vypadalo, jako by se čas vrátil o 80 let dozadu.

Přidejte svůj názor 183 komentářů

Hrušínský, Jan
doporučujeme

„Na Václavském náměstí už se zase smí hajlovat. Dokonce pod ochranou Policie ČR. Pitomio svolal mohutnou demonstraci příznivců nacionalismu z celého světa,“ okomentoval včerejší akci SPD Jan Hrušínský.

Vedle fotky hajlujícího muže v maskáčích pak postavil fotku z roku 1939. „Hitlerovo a Pitomiovo Václavské náměstí. Pro pořádek: Pitomio je místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ rýpnul si herec, který českou politiku dlouhodobě sleduje a komentuje. 

Policie už na twitteru informovala, že průběh čtvrtečních akcí monitorovala a že bude vyhodnocovat záznamy. „Pozornosti kriminalistů neunikl ani onen "hajlující" chlapík v zeleném baretu. Jeho totožnost už policisté znají...“ dodali policisté.

Hrušínského pobavilo také to, že se nedostavilo větší množství lidí. „Le Penn, Wilders a Pitomio přilákali asi dvě stě nadšených příznivců nacismu. Přišel i ruský vlk Foldyna. Pitomio říkal, že Václavák byl narvaný k prasknutí. Tak to asi bude pravda...“ vysmívá se Okamurovi nad fotkou „davu“ z Václaváku Hrušínský.

Policie uvedla, že se demonstrace zúčastnilo asi šest set lidí. Telefonní operátor T-Mobile dodal, že na Václavském náměstí byl v podvečer dvojnásobný počet aktivních uživatelů v síti oproti běžnému dni. V dolní i horní části náměstí se ovšem shromáždili také názoroví odpůrci SPD, kteří měli transparenty s hesly jako „Chceme žít v EU, dokonce i s vámi". Reproduktory píšťalkami či různými hudeními nástroji se snažili přehlušit akci SPD.

Loading...
Vstupte do diskuze (183)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší tajemství uprchlíků odhaleno. Rozluštil ho Klaus ml.

21.05.2019 22:42 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus je známým odpůrcem teorie globálního oteplování. Odpor k varováním…

Babiš se vysmál demonstrantům, kteří chtějí jeho demisi

21.05.2019 21:18 Lidé mají právo demonstrovat a vyjadřovat svůj názor, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) k dnešnímu…

Babiš je zlo! Prahou otřásá mohutná demonstrace proti Benešové a premiérovi

21.05.2019 18:53 V Praze se dnes znovu sešli demonstranti žádající demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové …

Ústavní činitelé doporučí lidem jít volit, mluvit budou i o diplomacii

21.05.2019 16:43 Jedním z výsledků středeční schůzky ústavních činitelů bude výzva občanům, aby se v pátek a v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama