Hrušínský to spočítal SPD: Hitlerovo a Pitomiovo Václavské náměstí, už se tu zase smí hajlovat

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský ostře odsoudil čtvrteční akci hnutí Svoboda a přímá demokracie na Václavském náměstí. Objevili se na ní i známí představitelé evropských nacionalistických stran, kteří podpořili kampaň SPD pro evropské volby. Podle Hrušínského to ovšem vypadalo, jako by se čas vrátil o 80 let dozadu.

Přidejte svůj názor 183 komentářů

Hrušínský, Jan
doporučujeme

„Na Václavském náměstí už se zase smí hajlovat. Dokonce pod ochranou Policie ČR. Pitomio svolal mohutnou demonstraci příznivců nacionalismu z celého světa,“ okomentoval včerejší akci SPD Jan Hrušínský.

Vedle fotky hajlujícího muže v maskáčích pak postavil fotku z roku 1939. „Hitlerovo a Pitomiovo Václavské náměstí. Pro pořádek: Pitomio je místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ rýpnul si herec, který českou politiku dlouhodobě sleduje a komentuje. 

Policie už na twitteru informovala, že průběh čtvrtečních akcí monitorovala a že bude vyhodnocovat záznamy. „Pozornosti kriminalistů neunikl ani onen "hajlující" chlapík v zeleném baretu. Jeho totožnost už policisté znají...“ dodali policisté.

Hrušínského pobavilo také to, že se nedostavilo větší množství lidí. „Le Penn, Wilders a Pitomio přilákali asi dvě stě nadšených příznivců nacismu. Přišel i ruský vlk Foldyna. Pitomio říkal, že Václavák byl narvaný k prasknutí. Tak to asi bude pravda...“ vysmívá se Okamurovi nad fotkou „davu“ z Václaváku Hrušínský.

Policie uvedla, že se demonstrace zúčastnilo asi šest set lidí. Telefonní operátor T-Mobile dodal, že na Václavském náměstí byl v podvečer dvojnásobný počet aktivních uživatelů v síti oproti běžnému dni. V dolní i horní části náměstí se ovšem shromáždili také názoroví odpůrci SPD, kteří měli transparenty s hesly jako „Chceme žít v EU, dokonce i s vámi". Reproduktory píšťalkami či různými hudeními nástroji se snažili přehlušit akci SPD.

Loading...
Vstupte do diskuze (183)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravidla práce na dohodu či rodičovská se mají změnit. Co chystá MPSV?

22.02.2020 17:41 Aktualizováno Pravidla práce na dohodu by se měla v Česku nejpozději od srpna 2022 změnit, a to podle evropských…

Kalousek navrhuje nové oslovení pro Babiše. Smí se to, říká poslanec TOP 09

22.02.2020 16:50 Snad každý Čech, který sleduje politiku, dobře ví, že Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se opravdu…

Změny v žádostech o voličský průkaz? Vláda patrně odmítne návrh STAN

22.02.2020 15:00 Velmi omezené výhody by přinesla voličům možnost žádat o voličský průkaz na jakémkoli obecním nebo…

Krajské volby 2020: Moravskoslezský hejtman Vondrák (ANO) bude obhajovat…

22.02.2020 11:49 Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) bude v podzimních krajských volbách obhajovat svůj post a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama