Vymění ODS za SSSR nebo KSČM? Klaus mladší hledá název nové strany

Jak moc vážně bere poslanec Václav Klaus přípravy vzniku vlastní strany? Namísto marketingových expertů dnes požádal o pomoc při výběru jejího názvu uživatele sociálních sítí. Návrhů se objevila spousta, některé z nich jsou dost kontroverzní.

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Nezařazený poslanec Václav Klaus mladší hodlá po svém vyloučení z opoziční ODS založit novou politickou stranu. Už do ní láka třeba někdejší stranickou kolegyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou, kterou ODS rovněž vyloučila ze svého poslaneckého klubu. Teď se snaží najít pro novou stranu název a o pomoc se rozhodl požádat fanoušky na sociální síti.

Syn bývalého prezidenta prosbu uvedl slovy, že má být nijaké počasí, při kterém lidé možná zůstanou doma. „Napište mi prosím do komentářů, jak by se měla podle vás jmenovat nová strana, kterou zakládáme. Klidně blbosti, kreativitě se meze nekladou, vážně, cokoli vám připadne dobré,“ napsal Klaus ráno na Facebooku.

Výherci slíbil litr rumu, možná i z toho důvodu se rychle objevila spousta nápadů. Během pár hodin se pod příspěvkem objevily tisíce komentářů a v čele ankety byl název SSSR. „Dal bych Strana Svobodného Selského Rozumu (SSSR). A kavárna se z toho po…“ vysvětlil svůj nápad David Punčochář.

Tisíc lajků posbíral návrh Miroslava Waidingera Klaustrofóbie, na paty mu šlapal Karel Kocek s názvem Národ sobě. Jistý Roman Máca pak navrhl Klausovu Stranu Čech a Moravy, která by se však o zkratku dělila s komunisty.

Do ankety se zapojily i známé osobnosti, třeba sociolog a protiislámský aktivista přispěchal s Vlasteneckou koalicí, jejíž zkratka by korespondovala s Klausovými iniciálami. Marketingový specialista Michael Skřivan zase navrhl název K-K-K jako Klaus-Klaus-Klan.

Klaus mladší nad vznikem nové strany přemýšlí od března, kdy byl vyloučen z ODS poté, co přirovnal jednání Poslanecké sněmovny o evropské legislativě ke schůzi židovského výboru, který rozhodoval o transportech do koncentračních táborů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neovlivní.cz: Manažeři banky HSBC potvrdili Babišovu roli v Čapím hnízdu

14.06.2021 09:20 Manažeři britské banky HSBC u policejních výslechů otočili a uvedli, že při sjednávání úvěru na…

Premiér Babiš se má omluvit senátorovi Wagenknechtovi

13.06.2021 20:06 Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že…

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Zásah na úřadu vlády byl podle zákona, stojí si Šlachta i po letech za svým

13.06.2021 14:10 Policie postupovala před osmi lety při zásahu v úřadu vlády, po němž padl Nečasův kabinet, podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama