Babiš se chlubil schůzkou s francouzským filosofem. Hanba Babišovi a Zemanovi, napsal po setkání Lévy

Český premiér Andrej Babiš se v pátek na Úřadu vlády setkal s francouzským filosofem Bernardem-Henri Lévym. Ten se v minulosti o Babišovi a hnutí ANO vyjadřoval spíše negativně. Podle Babiše si ale vše vyříkali. Jenže Lévy to podle všeho vidí jinak.

Andrej Babiš
doporučujeme

Babiš na sociálních sítích v pátek informoval, že se setkal s francouzským filosofem Bernardem-Henri Lévym. „V českých médiích prohlásil, že hnutí ANO je spíš hnutím NE a chystal se mi prý říct, že tahle země udělala díky mně obrovský krok zpět. A že stále miluju byznys,“ vysvětluje na facebooku český premiér.

Podle něj si ale nakonec povídali skoro hodinu a půl. „O mojí minulosti, o společných přátelích ve Francii a v Maroku, o zahraniční politice, o tom, jak to chodí na Evropských radách, o novinářích, o tom, jak chci pro jeho kamaráda spisovatele Milana Kunderu české občanství,“ rozplýval se Babiš.

A jak setkání dopadlo? „Každopádně řekl, že jsem jiný, než si o mně myslel před setkáním. Než četl v novinách. Tak aspoň to. Vybavil jsem ho na cestu naší knížkou v angličtině, aby viděl, že i když nemáme stejné názory na všechno, já mám vize, které se snažím realizovat. A už nejsem byznysmen, který myslí na vlastní zisk. Já teď bojuju jen a pouze za zájmy České republiky,“ popisuje Babiš.

Jenže známý filosof to evidentně viděl jinak. Den po schůzce na sociálních sítích zveřejnil příspěvek, ve kterém je vůči Babišovi velmi kritický. „Praha, včera večer. Přítomnost Kundery. Duchové Havla, Kafky a rabína Loewyho. Hanba Babišovi a Zemanovi, jsou jako Laurel a Hardy populismu,“ napsal na twitteru. Dodal také, že Babiš je „člověk složitější a sympatičtější než jeho pověst“. Dodal ale, že u něj jde o „čistou formu populismu“.

Na to, jak Babiš na svém facebooku manipuluje s fakty, poukázala i někdejší Babišova poslankyně Kristýna Zelienková. „Učebnicový příklad propagandy, tak, jak ji používá Putin nebo Kim. Za chvíli každý pochopí, že setkávání s AB má pouze jeden efekt a tím je jeho PR. Prosím světové osobnosti, zvažte, zda chcete svým zájmem o tohoto “mocipána”, posilovat jeho pozici.“ varuje bývalá poslankyně, která se s hnutím ANO ještě během svého funkčního období rozešla.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama