Spolek Milion chvilek pro demokracii na dnešek svolává velké protesty proti Babišovi, Ovčáček už reaguje

Spolek Milion chvilek pro demokracii už na dnešek chystá velký protestní pochod a demonstraci. Aktivisté varují před "Největším zásahem do justiční moci od listopadu 1989". Důvodem je plánovaná změna na postu ministra spravedlnosti. "Nechceme, aby se premiér vyhnul spravedlivému soudu a aby prezident tahal z pozadí za nitky v justici. Nechceme Benešovou ministryní spravedlnosti. Nechceme ovládnutí justice premiérem a Hradem!" volají organizátoři protestu.

Demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Už dnes v podvečer by se měly po celé zemi konat protestní akce organizované iniciativou Milion chvilek pro demokracii. Hlavní akce se bude konat v Praze, do protestů se ovšem zapojí i dalších více než 100 měst a obcí napříč českou republikou.

„Přátelé, dnes v 19:00 zaplníme nejen Staromák, ale také dalších 99 náměstí a návsí po celé zemi. Proč? Protože nejsme slepí. Nechceme, aby premiér Babiš dostal justici pod kontrolu účelovou výměnou ministra spravedlnosti den poté, co policie navrhla Babišovu obžalobu,“ vysvětlují v pozvánce organizátoři „Pochodu za nezávislost justice!", kterého by se mělo zúčastnit několik tisíc lidí.

Pochod v Praze začne v 17:30 na Hradčanském náměstí a vyvrcholí v 19:00 hodinovou demonstrací na Staroměstském náměstí. „My občané však nejsme slepí. Nechceme, aby se premiér vyhnul spravedlivému soudu a aby prezident tahal z pozadí za nitky v justici. Nechceme Benešovou ministryní spravedlnosti. Nechceme ovládnutí justice premiérem a Hradem!“ tvrdí pořadatelé protestů.

Dneškem ovšem protestní akce nekončí. „Situace je totiž tak vážná, že pokud nebudou splněny naše požadavky, budeme nuceni protestovat dál. Už nám začíná docházet trpělivost. Už nám nic jiného nezbývá. Jde o hodně. Nyní se spojme a ukažme svou sílu!“ burcují zástupci spolku Milion chvilek pro demokracii.

Organizátoři tvrdí, že útoky na justici už zahájily rozklad demokracie v Maďarsku a Polsku. „Nechceme stejný scénář u nás. Nechceme, aby se premiér vyhnul spravedlivému soudu. Nechceme ovládnutí justice premiérem a Hradem! Uvědomte o tom prosím své přátele a vezměte je s sebou. Pokud nyní budeme lhostejní, tvrdě za to zaplatíme,“ varují aktivisté.

Organizátory kritizoval například mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. „Reklama spolku Milion chvilek nenávisti v OVM na ČST Praha byla řádně zaplacená nebo to zase nedobrovolně zacálovali všichni koncesionáři?“ stěžoval si mluvčí, že se o demonstraci mluvilo v pořadu Otázky Václava Moravce.

Podobně kritický byl také někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). „Spolek Milion chvilek pro demokracii dnes hlavním parťákem Václava Moravce a OVM v tažení proti designované ministryni spravedlnosti Marii Benešové,resp. v jejím okopávání. Výhrůžky opakovanými demonstracemi tlačícími na konkrétní záležitosti resortu justice včetně personálií. Hnus za peníze koncesionářů. Kde je prostor ve veřejnoprávním médiu pro Marii Benešovou k jejímu stanovisku?“ podivuje se politik, který působí jako poradce prezidenta Zemana.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama