Babiš pojede na oslavy vylodění v Normandii, pozvala ho Mayová

Premiér Andrej Babiš (ANO) se 5. června zúčastní v Británii oslav 75. výročí spojeneckého vylodění v Normandii. ČTK to dnes sdělila mluvčí vlády Jana Adamcová.

Bitva o Normandii zahrnuje vylodění v Normandii a následnou bitvu o tuto část Francie. Při vylodění spojenecké síly prolomily Hitlerův Atlantický val a znovu otevřely v severní Francii západní frontu.
doporučujeme

"Pan premiér se zúčastní oslav 5. června v Británii na základě pozvánky, kterou obdržel od (britské premiérky) Theresy Mayové," napsala ČTK Adamcová. Složení delegace, která Babiše doprovodí, se podle mluvčí teprve připravuje.

Oslavy vylodění v Normandii se uskuteční v jihoanglickém přístavu Portsmouth. Podle zahraničních médií byli na akci pozváni představitelé všech zemí, které se podílely na boji proti nacistickému Německu. 

Zahraniční média už dříve informovala, že slavnostní připomínky jedné z klíčových událostí druhé světové války se zúčatsní také americký prezident Donald Trump, který akci spojí se svou třídenní státní návštěvou Británie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Část opozice neprosadila jednání o konci pandemického stavu

16.06.2021 09:53 Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL, aby dolní…

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama