Jan Hrušínský se pustil do Zemana: Dlouhodobě svévolně poškozuje zájmy vlastní země a spojenců

Senátní Klub pro liberální demokracii - Senátor 21 už má připravenou ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana, ve které senátoři poukazují na porušování ústavy. Tuto iniciativu podpořil i herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Ten navíc velmi tvrdě okomentoval cestu české hlavy státu do Číny.

Hrušínský, Jan
doporučujeme

Hrušínský se nejprve kriticky vyjádřil k návštěvě prezidenta v Číně. „Miloš Zeman zajistil Číně obří české investice. Původně snad mělo jít o čínské investice v Česku, ale ukázalo se, že vinou špatně placeného překladatele (už z delegace zmizel) došlo k drobnému nedorozumění. Aby Zeman chybu napravil, sám šel příkladem, a za pouhých pět dní v Číně utratil 9 milionů korun. Šlo především o investici do luxusních hotelových služeb, tabákového průmyslu a čínského lihovarnictví,“ rýpnul si herec, který politiku pravidelně komentuje.

Navezl se také do vedoucího kanceláře prezidenta Miloše Zemana Vratislava Mynáře. „Kancléř Mynář slíbil v provincii Šan-tung vybudovat rozsáhlou síť rybníků, penzionů a sjezdovek zrychlenou stavební metodou - tzv. bezdokladovou hedvábnou cestou. V zimě se na rybnících má hrát hokej, což potvrdil přítomný Jágr. Prezident poté zatančil se sborem čínských děvčat, za což sklidil potlesk. Děvčátka pozval do Lán a na Čapí hnízdo. Přínos pro ČR je opět mimořádný,“ glosuje „úspěchy“ české delegace Hrušínský.

Principál Divadla Na Jezerce také ocenil iniciativu senátního klubu Senátor 21 a senátora Václava Lásky. „Ústavní žaloba na prezidenta republiky pro hrubé porušení Ústavy je dokument, který plně podporuji. Pokud vím, byl konzultován se špičkovými ústavními právníky a vychází i z definic hrubého porušování mezinárodního práva. Doufám, že žalobu Senát podpoří,“ přiznal umělec.

Prezident podle něj dlouhodobě svévolně poškozuje zájmy vlastní země a jejích spojenců. „Podle mého názoru k takovému poškozování došlo i nyní při návštěvě v Číně, kde bez jakéhokoli mandátu jednal s komunistickou firmou Huawei, před níž varují tajné služby mnoha spojeneckých zemí včetně ČR. K jednání ve jménu ČR prezident přizval neprověřeného pana Mynáře a soukromou osobu s vazbami na Rusko, pana Nejedlého. Jako občan ČR bych chtěl Václavu Láskovi a senátorskému klubu Senátor 21 poděkovat a jejich snahu podpořit,“ dodal Hrušínský.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama