Hamáček na oslavách 1. máje upozornil na důležitost eurovoleb

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček dnes při oslavách 1. máje zdůraznil důležitost blížících se evropských voleb. Vyzval sociální demokraty, ať napnou v příštích týdnech síly v kontaktní kampani. Novinářům řekl, že kandiduje mnoho stran, které odmítají Evropskou unii v její současné podobě, nenabízejí ale podle něj žádnou smysluplnou alternativu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jan Hamáček
doporučujeme

ČSSD si Svátek práce připomíná na dvoře Lidového domu v Praze, kde sídlí. Poslechnout si politické projevy, písně Václava Neckáře a kapely Bacily si přišlo několik desítek lidí. Výzdobě dominovaly motivy kampaně strany do Evropských voleb, ve které lídři kandidátky udělují po vzoru fotbalových rozhodčích červenou kartu nekvalitním potravinám.

Hamáček řekl, že oslavy 1. máje patří k sociální demokracii a dnes se rozšířily vzhledem k volbám i na evropskou tematiku. "Snažily se ho ukrást různé strany a proudy, ale je to sociálnědemokratický svátek. Ale protože si připomínáme 15 let od vstupu do Evropské unie, tak tu evropskou linku nelze vynechat," uvedl.

Volby do Evropského parlamentu podle něj mohou být přelomové. "Kandiduje celá řada stran, které nechtějí EU v současné podobě, ale z mého pohledu nenabízejí žádné smysluplné řešení. Pro mě je to boj o zachování současné podoby EU, pokračování procesu integrace či rozšiřování unie na Balkán," uvedl Hamáček.

Kandidáti si podle něj musí zbytek kampaně odpracovat mezi lidmi. "Chci je vyzvat, aby napnuli síly na pár zbývajících týdnů kampaně. Doufám, že ČSSD zaskóruje a bude ve volbách úspěšná," uvedl. ČSSD má na kampaň 11 milionů korun, Hamáček před týdnem řekl, že za úspěch by považoval zisk sedmi až 11 procent hlasů, což odpovídá ziskům sociálních demokratů v průzkumech.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kyberútok na českou diplomacii se stále vyšetřuje. Podezření padá na Rusy

19.09.2019 16:36 Okolnosti červnového kybernetického útoku na ministerstvo zahraničí se stále vyšetřují. Po dnešním…

Soudy v Česku se táhnou roky. Tak si za ně Češi připlatí

19.09.2019 16:27 Ministerstvo spravedlnosti navrhuje změnu zákona, která umožní navýšení soudních poplatků. Důvodem…

Nenávistné výroky vůči gayům, Romům a Židům. Staník je vinen, soud…

19.09.2019 16:22 Odvolací pražský městský soud dnes potvrdil bývalému tajemníkovi SPD Jaroslavu Staníkovi roční…

Nekompetentní despota. Politici se zase hádají, slovo si vzal Staněk a…

19.09.2019 15:04 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se v interview pro ČT 24 vyjádřil k Olomouckému projektu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama