Úspěch ODS ve volbách? Podle Zahradila 4 mandáty

Europoslanec ODS Jan Zahradil by považoval za úspěch, kdyby strana získala v eurovolbách čtyři mandáty, čímž by zdvojnásobila současný počet. Zahradil to dnes řekl na akci ODS k 1. máji v Praze na Petříně. Nyní v Evropském parlamentu ODS zastupují Evžen Tošenovský a právě Zahradil, který je volebním lídrem své strany. Na druhém místě kandidátky je Tošenovský

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jan Zahradil, 26. kongres ODS
doporučujeme

"My jsme utrpěli poměrně velkou porážku v roce 2014, předtím jsme dvakrát vyhráli, teď se pomalu vracíme zpátky, takže místo dvou mandátů čtyři bych považoval za úspěch," řekl Zahradil.

Do podoby akce ODS s názvem Vzhůru na Petřín se letos předvolení kampaň před květnovými volbami do Evropského parlamentu výrazně promítla. ODS tam představila svůj program a kandidáty. Přítomni byli například europoslanec Tošenovský, další kandidát do Evropského parlamentu a bývalý ministr Alexandr Vondra, přišel také někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda. Lidem rozdávali letáky, k dispozici byly stánky s občerstvením nebo dětský koutek. Akci pořádala ODS už pojednadvacáté.

Do voleb jde ODS s heslem Jsme srdcem Evropy a s programem reformy EU. "Věříme, že se nám může podařit převrátit poměry v Evropském parlamentu natolik, abychom tam pro tu reformu získali většinu," řekl ČTK Zahradil.

Podle něj potřebuje unie "velký právní úklid". "Prořezání evropské legislativy. Více pravomocí národním parlamentům, aby mohly třeba zastavit některou legislativu v momentě, kdy se jim příprava nebude líbit, aby nemusely poslouchat jenom to, co udělá, neudělá (Evropská) komise," uvedl.

Pokud ODS uspěje, bude chtít zmírnit tlak na zavádění eura. Daňová, sociální, penzijní nebo zdravotní politika mají podle Zahradila zůstat v rukou národních parlamentů a vlád. "Na druhou stranu si přejeme, aby byl dokončen jednotný obchodní trh a odstraněny bariéry a překážky, které doposud třeba brání volnému pohybu služeb," dodal Zahradil.

Pro návštěvníky občanští demokraté připravili nejen předvolební stánky, ale také stany s občerstvením či vínem. Děti mohly skákat v nafukovacím hradu, běhat slalom nebo si kreslit v dětském koutku. Pro děti i dospělé byly připraveny soutěže. Jako cenu pro dospělé přinesl Zahradil výtisk Máje Karla Hynka Máchy.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama