Havlíček reorganizuje ministerstvo: Jeho "pravou rukou" bude Jirotková, šéfka CzechInvestu

První politickou náměstkyní na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) se stane Silvana Jirotková, která vede státní agenturu CzechInvest. ČTK to řekl ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO). V polovině května si přivede ještě druhého náměstka, bude jím Jan Dejl z ministerstva financí, potvrdil dnes ČTK ředitel komunikace MPO Jan Piskáček.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Karel Havlíček
doporučujeme

Jirotková bude podle ministra jeho "pravou rukou" a bude mít na starosti inovace, investice a bude dohlížet na zastřešení a větší provázání státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism. Dejl bude mít na starosti ekonomické řízení organizací ministerstva.

"Paní Jirotková je respektovaná státní manažerka moderního střihu. Je neovlivnitelná, zná dobře mezinárodní i lokální prostředí a je odborně schopná. Myslím si, že resort rozsvítí," řekl Havlíček, který do funkce nastoupil v úterý.

Havlíček již minulý týden avizoval, že hned po svém příchodu na ministerstvo vymění oba politické náměstky - Alexandru Rudyšarovou a Ivana Pilného (ANO) a přivede odborníky z různých sfér. Uvedl, že s premiérem Andrejem Babišem (ANO) personální změny neřešil.

Jirotková se generální ředitelkou státní Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, která pomáhá lákat zahraniční investory do Česka a podporuje české firmy, stala loni v březnu. Předtím tam působila jako ředitelka odboru interních projektů. Kvůli angažmá na MPO byla Jirotková podle mluvčí CzechInvestu Petry Sivové formálně odvolaná z funkce generální ředitelky, poté jmenována náměstkyní a následně zpětně pověřena řízením agentury CzechInvest.

Dejl je nyní na ministerstvu financí vedoucím oddělení Podpora exportu a strategického významu. Doposud zodpovídal za výkon akcionářských práv státu v klíčových firmách, jako jsou Letiště Praha, ČEPRO, MERO, ČEB, EGAP a ČEZ.

"Zkušenosti pana Dejla zejména v oblasti státních energetických firem, kdy například ČEPRO a MERO úzce spolupracují se Správou státních hmotných rezerv, hodlám maximálně využít i v rámci MPO, kde přitom není žádným nováčkem," uvedl Havlíček.

Dejl již dříve na MPO pracoval mimo jiné jako ředitel odboru podpory finančních nástrojů, řízení projektů a implementace evropských fondů. Dejl je nyní i místopředsedou dozorčí rady ve státem vlastněné společnosti PRISKO, která je jediným akcionářem důlní firmy OKD.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama