Boj o pozice. Exprezident Klaus varuje Fialu, ODS se do něj pustila jako jeden muž

Bývalý prezident Václav Klaus vztyčil varovný prst. V rozhovoru z tohoto týdne označil předsedu ODS Petra Fialu za hlupáka a pohrozil návratem do politiky, který by se s největší pravděpodobností konal v barvách vznikající strany jeho syna. Zástupci ODS na jeho slova reagovali na sociálních sítích.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Václav Klaus
doporučujeme

Boj o pozice mezi ODS a otcem a synem Klausovými započal ve chvíli, kdy parlamentní strana ze svých řad vyloučila Václava Klause mladšího. Fiala tehdy oběma vzkázal, že se „nenechá poučovat o tom, co je pravicové, protože oni už pravicoví nejsou“. Právě tímto a dalšími výroky se však dotkl bývalého prezidenta, který předevčírem poskytl rozhovor serveru Seznam Zprávy.

V něm bývalá hlava státu prohlásila, že jestli byl takový výrok míněn vážně, tak je Fiala „neskonale větší hlupák, darebák a podvodník, než si myslel“. Současný předseda ODS svedl podle jeho názoru stranu na naprosté scestí. Na závěr dokonce pohrozil návratem na scénu. „Jestli bude ještě někdy pronášet takové silácké výroky, hrozí, že se naštvu a do politiky vstoupím znovu,“ nechal se slyšet.

V současnosti se o tom hodně spekuluje, jelikož jeho syn připravuje po svém vyloučení z ODS vznik nové politické strany. Prakticky se řeší pouze to, jak moc aktivně v ní bude bývalý prezident působit. Občanští demokraté si však už nyní uvědomují, že si oba subjekty budou vzájemně konkurovat, proto se do Klause po rozhovoru pustili.

„Václav Klaus starší teď vzývá jakousi ‚normálnost v politice‛. Zároveň ale toho, kdo si ho dovolí politicky kritizovat, označí za darebáka, hlupáka a podvodníka. To je opravdu ta normálnost?“ ptal se na Twitteru poslanec Martin Baxa, kterým chtěla ODS původně nahradit Klause mladšího ve vedení sněmovního školského výboru.

Pod Baxovým příspěvkem reagovala i mediálně významná tvář občanských demokratů na regionální úrovni, starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný. „Je to hulvát!“ nebral si bývalý bulvární novinář servítky. „To je ale drzost. Co si to, dědek, dovoluje?“ napsal Novotný pod jiným příspěvkem na stejné téma.

Exprezidentem zmiňovaný předseda Fiala reagoval pouze prostřednictvím vysmátého emotikonu, čímž dal jasně najevo, že ho Klausova kritika netrápí.

Klaus mladší v posledních týdnech zintenzivnil přípravy vzniku nové politické strany. Mluví se o tom, že hodil laso další odpadlici z ODS, poslankyni Zuzaně Majerové Zahradníkové, zároveň začal přemýšlet nad názvem subjektu. O radu požádal i uživatele Facebooku, ale z ankety vzešla spíš řada kontroverzních či zábavných návrhů.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Wagnerová vystoupila v ČT. Vyzvala lidi, aby vyšli do ulic

16.09.2019 08:25 Okolnostmi zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo se zabýval nedělní pořad ČT Otázky…

"Ne základnám!" Američané před 10 lety vzdali instalaci radaru v Česku

16.09.2019 07:47 Proti umístění radaru amerického protiraketového deštníku, který měl být instalován v ČR podle…

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama