TOP 09 se STAN dají na eurokampaň 15 milionů, hlavní je outdoor reklama

TOP 09 a STAN kandidující společně ještě s dalšími partnery do Evropského parlamentu dají na kampaň 15 milionů korun. ČTK to dnes při zahájení kampaně v Brně řekl europoslanec Stanislav Polčák (za STAN), který je dvojkou kandidátky. Jedničkou je předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Za peníze bude například reklama, tiskoviny nebo kontaktní kampaň. Strany už dříve zahájily celostátní kampaň v Praze.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Stanislav Polčák
doporučujeme

Podle Polčáka dala pět milionů TOP 09, pět milionů STAN a zbytek byly příspěvky dalších subjektů a podporovatelů. "Investujeme do outdoor reklamy, která je viditelná jak v printu, tak on-line. Vydáváme vlastní tiskoviny, které půjdou do regionů. A chceme kontaktní kampaň," uvedl Polčák.

Podle něj od roku 2014 putovala například na území Jihomoravského kraje z Evropské unie podpora asi pro 4600 projektů za 43 miliard korun. "Z hlediska kraje bychom se měli zaměřit na rozvoj regionu, obcí a měst, na velké infrastrukturní projekty, které jsou financované z evropských zdrojů. Je také důležité připravit se na klimatické změny. Desítky obcí nejsou navíc napojené na veřejné vodovody," uvedl Polčák. Řešit chce i oblast chytrých měst nebo-li smart cities a vysokorychlostní internet.

Trojka kandidátky a současný europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) řekl, že by se ČR měla dostat dál v rozvoji infrastruktury, životního prostředí, školství i sociálních služeb.

"Naše kandidátka ukazuje jednu věc a tou je schopnost domluvit se, přestože se na věci nedíváme stejně. Je to ten samý model jako v Evropské unii, kde je 28 zemí. Funguje pouze tehdy, pokud najdeme dobré dohody," řekl Niedermayer.

Podle dalších kandidátů je potřeba se zaměřit také na to, aby se do regionů vraceli mladí lidé a nezůstávali třeba jen v Praze nebo v Brně, ale také je potřeba zapracovat na tom, aby lidé mohli řešit věci na úřadech pomocí počítače, nikoliv osobní účastí. Kandidáti také zmínili podporu malých a středních podnikatelů nebo snížení emisí skleníkových plynů.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května. Čeští zástupci obsadí v Bruselu 21 křesel.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se rozčílil: Je mi zle, tohle je neuvěřitelné! Pak se vysmál…

16.07.2019 22:29 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš po týdnu zveřejnil další ze svých hlášení. Tohle nese pořadové číslo 100. V…

Práskač Zdechovský žaluje na Česko v EU? Hlupáky ze sebe dělat nenecháme,…

16.07.2019 22:04 Aktualizováno Jak jsme vás již informovali, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že zdanění…

Komunisté a ANO jsou spokojeni se spoluprací při toleranci vlády

16.07.2019 19:50 Komunisté a představitelé hnutí ANO se při hodnocení toleranční dohody shodli, že spolupráce má…

Fraška, otrávená ČSSD. Z krajů se valí kritika na vedení strany, ozvali se…

16.07.2019 17:07 Aktualizováno Regionální představitelé sociální demokracie, které dnes oslovila ČTK, jsou většinou spokojeni s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama