TOP 09 se STAN dají na eurokampaň 15 milionů, hlavní je outdoor reklama

TOP 09 a STAN kandidující společně ještě s dalšími partnery do Evropského parlamentu dají na kampaň 15 milionů korun. ČTK to dnes při zahájení kampaně v Brně řekl europoslanec Stanislav Polčák (za STAN), který je dvojkou kandidátky. Jedničkou je předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Za peníze bude například reklama, tiskoviny nebo kontaktní kampaň. Strany už dříve zahájily celostátní kampaň v Praze.

Stanislav Polčák
doporučujeme

Podle Polčáka dala pět milionů TOP 09, pět milionů STAN a zbytek byly příspěvky dalších subjektů a podporovatelů. "Investujeme do outdoor reklamy, která je viditelná jak v printu, tak on-line. Vydáváme vlastní tiskoviny, které půjdou do regionů. A chceme kontaktní kampaň," uvedl Polčák.

Podle něj od roku 2014 putovala například na území Jihomoravského kraje z Evropské unie podpora asi pro 4600 projektů za 43 miliard korun. "Z hlediska kraje bychom se měli zaměřit na rozvoj regionu, obcí a měst, na velké infrastrukturní projekty, které jsou financované z evropských zdrojů. Je také důležité připravit se na klimatické změny. Desítky obcí nejsou navíc napojené na veřejné vodovody," uvedl Polčák. Řešit chce i oblast chytrých měst nebo-li smart cities a vysokorychlostní internet.

Trojka kandidátky a současný europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) řekl, že by se ČR měla dostat dál v rozvoji infrastruktury, životního prostředí, školství i sociálních služeb.

"Naše kandidátka ukazuje jednu věc a tou je schopnost domluvit se, přestože se na věci nedíváme stejně. Je to ten samý model jako v Evropské unii, kde je 28 zemí. Funguje pouze tehdy, pokud najdeme dobré dohody," řekl Niedermayer.

Podle dalších kandidátů je potřeba se zaměřit také na to, aby se do regionů vraceli mladí lidé a nezůstávali třeba jen v Praze nebo v Brně, ale také je potřeba zapracovat na tom, aby lidé mohli řešit věci na úřadech pomocí počítače, nikoliv osobní účastí. Kandidáti také zmínili podporu malých a středních podnikatelů nebo snížení emisí skleníkových plynů.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května. Čeští zástupci obsadí v Bruselu 21 křesel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo v Senátu je projevem úcty k postojům horní komory, zní z opozice

12.08.2020 10:14 Jako projev úcty a respektu k českému Senátu vnímají dnešní vystoupení ministra zahraničí Spojených…

"S ČSSD to nemá příliš společného." Hamáček a spol. se vypořádali s rebely

12.08.2020 09:10 Lídr sociálních demokratů Jan Hamáček (ČSSD) hovořil s médii o krizi v Ústeckém kraji, kde se…

Petříček s Pompeem debatovali o bezpečnosti, Číně i technologiích

11.08.2020 21:38 Bezpečnostní témata, ale i vztahy mezi Spojenými státy, Evropskou unií a Čínou byly náplní dnešního…

Pompeo v Plzni připomněl 75 let od konce války

11.08.2020 18:43 Ministr zahraničí USA Mike Pompeo si dnes v Plzni připomněl 75. výročí konce druhé světové války a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama