Dohra nedělního Moravce: Lži, manipulace a neschopnost vést diskuzi. Kalousek, Pospíšil, Fiala a další promluvili

V nedělních Otázkách Václava Moravce byli zarytí odpůrci premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda ODS Petr Fiala. Otázek, o kterých diskutovali, bylo hned několik, hlavním motivem, který upoutal politiky i politology ovšem opět byla rudá kšiltovka s nápisem "Silné Česko".

Andrej Babiš
doporučujeme

Na Babišovo vystoupení na sociálních sítích reagovali nejen diváci, ale i někteří politici především z řad opozice. „OVM: Premiér Babiš vytvoří “národní investiční fond” a bude přesvědčovat akcionáře bank, aby v něm investovali u nás třeba do mateřských školek. Ne, to není Silvestr, to dneska vážně řekl. Co všechno lidé tomuhle hochštaplerovi ještě uvěří?“ diví se šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Velmi kritický byl i expremiér Mirek Topolánek. „Po dnešních OVM jsem zpětně snad i vděčný za Paroubka. Drsné, náročné, hnusné, osobní, ale o něčem a pro něco. Tohodle čepičáře bych toleroval tak 5 minut. @P_Fiala skvěle!“ pochválil předsedu ODS Topolánek „Diskutovat s bolševikem, estébákem, korupčníkem a zlodějem, na to musíte mít trpělivost, argumenty a vnitřní sílu. Fiala to určitě zvládá,“ dodal.

Babišova slova pronesená v ČT zaujala i předsedu TOP 09 a europoslance Jiřího Pospíšila. „Vláda Andreje Babiše nemá podle svých slov čas na transparentní výběrová řízení. Chápu, 6 změn na postech ministrů za poslední rok člověka zaměstná. Jak sám premiér v OVM řekl, šéfy Kosteleckých uzenin vyměnil dokonce desetkrát. Jenže stát není řeznictví, pane premiére.,“ vzkázal šéfovi vlády Pospíšil „Premiér Babiš o mně zrovna veřejně mluví jako o parazitovi. No já teda nevím, ale já jsem ze státních dotací nezbohatl...“ rýpnul si také předseda TOP 09.

U televize se „bavil“ i další politik ODS Martin Kuba. „Dnešní OVM jsou dobrý V. Moravec: 'O čem vypovídá 6 personálních změn ve vaší vládě?' A. Babiš : 'Jak to myslíte pane redaktore? Já mam tady seznam rozestavěných dálnic',“ cituje z debaty někdejší ministr průmyslu. „Dneska byl AB v neskutečný formě,“ vysmál se Babišovi Kuba.

To lidovce Mariana Jurečku zaujal fond, který chce premiér založit a do kterého by peníze posílaly banky. „Do fondu? Něco jako Fond národního majetku, který před rokem se svou vládou zrušil a jednorázově rozfrcal? Napřed vytuneluje a pak se bude tvářit zodpovědně #logikajakoprase #andrejnarodohospodar,“ směje se Babišovi lidovecký poslanec.

K debatě se vyjádřil i sám Fiala, který ve studiu seděl naproti Babišovi. „Andrej Babiš mi vnutil svojí čepici, tak jsem mu dal náš program. A to je přesně ten rozdíl mezi námi: Andrej Babiš má čepici, my máme program a konkrétní řešení,“ shrnul svoje dojmy z debaty předseda ODS.

Právě kšiltovka byla pro mnohé velkým tématem. „Podle hurikánu na Twitteru to vypadá, že kšiltovka dorazila do #OVM @CzechTV. A že tam sedí sama...“ rýpnul si europoslanec Petr Ježek.

Podle expertů ale rudá kšiltovka není jen tak nějaký předmět. „Je pěkné, jak si děláme srandu z infantilní kšiltovky. Ale ta plní přesně svůj účel - dokonale odvádí pozornost od Babišových lží, manipulací a neschopnosti vést diskuzi. Takže o čem se bude hovořit po dnešních @OtazkyVM, o lžích Babiše? Ne. O kšiltovce. #silnecesko,“ varuje politolog Miloš Gregor, který je zároveň expertem na politický marketing.

„Nejdou mi z hlavy ty Babišovy červené čepice v dnešních OVM. Opravdu musely devadesát minut ležet tyto propagační předměty kampaně ANO před eurovolbami na stole před kamerami veřejnoprávní televize...?“ přidal se politolog Lukáš Jelínek.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovu nekompetentnost odskáčeme všichni, Schillerová mate lidi a…

01.10.2020 22:02 Aktualizováno ROZHOVOR – Jeho zloba míří na premiéra. Předseda lidovců a kandidát na hejtmana v Olomouckém kraji…

TI: Strany daly zatím do krajské kampaně na 200 milionů korun

01.10.2020 19:17 Strany, hnutí a jejich koalice vložily podle organizace Transparency International do kampaně ke…

Kauza dolu Turów: ČR a Polsko budou o problému jednat, zároveň poběží…

01.10.2020 17:16 Česko a Polsko mají zájem dál přímo jednat o řešení situace kolem polského dolu Turów, přestože…

Petříček a Rau chtějí podporu Bělorusů jako prioritu EU

01.10.2020 16:57 Podpora občanské společnosti v Bělorusku by měla být jednou z priorit zahraniční politiky Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama