Zrádci, zaútočil Babiš na své bývalé europoslance. Telička ho tvrdě usadil a vytáhl zajímavý dokument

Premiér Andrej Babiš (ANO) označil europoslance, kteří se s jeho hnutím rozešli za Zrádce. podle něj hlasovali proti zájmům českých občanů v otázce dvojí kvality potravin. Jenže zmínění europoslanc mu vrátili úder - argumentují totiž tím, že hlasovali v souladu s doporučením české vlády a že Babiš s lidmi jen manipuluje.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Pavel Telička
doporučujeme

Babiš v kampani před eurovolbami vytáhl silné a voličsky líbivé téma – dvojí kvalitu potravin. „Objevili jsme naprosto skandální a flagrantní rozdíly ve složení několika potravin, které si kupujeme. Stejný obal, rozdílné složení. A protože jsme je pak ochutnali, tak jsme zjistili dokonce i rozdílnou chuť. Logicky. Když je receptura odlišná,“ píše ve svém pravidelném týdenním příspěvku Babiš to, co už všichni dávno vědí.

Česká vláda proto připravuje opatření, které prodejcům nařídí, aby zboží, které se kvalitou liší oproti jiným zemím, muselo mít i jiný obal. Kritici mu ovšem vyčítají, že toto téma se například v europarlamentu řeší už dlouhodobě a že to byli právě jeho poslanci, kteří svým hlasováním de facto dvojí kvalitu potravin umožnili. „Výsledek evropské směrnice není dobrý,“ přiznává šéf ANO.

Popírá ovšem, že by za to mohli jeho lidé. „A zásadně odmítám útoky kolegů z ČSSD, kdo může za to, jak hlasování dopadlo. Nebo dokonce, že jim přebíráme téma. Přitom o tomto tématu mluví všechny strany a hnutí. Žádné téma nikomu nepatří,“ tvrdí teď Babiě. „Podle kolegy Petříčka prý jejich poslankyně v europarlamentu Olga Sehnalová o dvojí kvalitě potravin už dlouho mluví. Ano, mluví. Deset let tam sedí. A změny nedosáhla,“ rýpnul si do vládních partnerů.

„ČSSD se chlubí tím, že jsou součástí silné evropské frakce. No a z téhle jejich frakce 127 sociálně demokratických evropských poslanců hlasovalo proti pozměňovacím návrhům českých poslankyň Olgy Sehnalové, Dity Charanzové, Martiny Dlabajové a dalších, aby byla dvojí kvalita nepřípustná, a jen 31 bylo pro. Vemte si, že z europoslanců frakce ALDE, do které patří naše hnutí a kterou kolegové z ČSSD tak rádi kritizují, hlasovalo díky úsilí našich europoslankyň pro 35 poslanců a proti bylo 23,“ vypočítává premiér.

„Na Radě byl ten zákon schválen většinou 73,71 procenta, takže bylo jasné, že se to nedá zvrátit a jediná šance byla zvrátit to v Evropském parlamentu, přijetím pozměňovacích návrhů, a pak to vrátit na Radu. Bylo tedy potřeba hlasovat PROTI tomuto textu směrnice,“ píše s tím, že europoslankyně ANO hlasovali proti a postavili se tedy za zájem českých spotřebitelů. Europoslance Pavla Teličku a Petra Ježka, kteří byli za ANO zvoleni, ale kteří se s hnutím názorově rozešli, hlasovali pro návrh. Babiš je oba označil za „zrádce za ANO“.

To si ale ani jeden ze zmíněných „zrádců“ nenechal líbit. „Andrej Babiš buď neumí číst, nebo účelově lže. Nemluvě o tom, že ve věci v EU to úplně vzdal,“ rýpnul si do Babiše. Jeho kolega Ježek připomněl, že česká vláda doporučila europoslancům hlasovat pro zmíněný návrh.

„Níže stanovisko ke směrnici a doporučení jeho vlády českým europoslancům, jak mají hlasovat,“ napsal Ježek k dokumentu, který zveřejnil na twitteru. „Ano, Andrej Babiš se už neštítí ničeho. Důkaz své prolhanosti, manipulace a pokrytectví si vystavil sám,“ dodal ke zveřejněnému dokumentu Telička.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna čelil vyloučení z ČSSD. Cesta do pekel, jde o mnohem víc, reagují…

21.09.2019 09:59 Jaroslav Foldyna včera nebyl vyloučen z ČSSD, vedení strany k tomu nenašlo dostatek hlasů.…

Abolice? Ovčáček vysvětlil, co má prezident Zeman v plánu

21.09.2019 09:12 Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se rozhodl vysvětlit, proč prezident Miloš Zeman v televizním vysílání…

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama