Klaus ml. se chlubí: Sehnal jsem už deset politiků. Bát by se měla i TOP 09

Ještě nedávno si Václav Klaus mladší stěžoval, že pro svou nově vznikající stranu nemůže sehnat lidi. Jak se ale zdá, karta se obrátila. S rozjezdem nového projektu mu totiž má pomáhat i 10 politiků. Klaus se totiž nebojí lovit i ve vodách jiných stran.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Václav Klaus mladší prozradil, že se v jeho nové straně bude angažovat i jeho otec, exprezident Václav Klaus. Spolupráci s ním už potvrdila i poslankyně Zuzana Zahradníková Majerová, která nedávno odešla z ODS. To ale podle Hospodářských novin není zdaleka vše.

Jména dalších spolupracovníků zatím Klaus tají, oznámil ovšem, že program a název své strany představí 10. června. „Půjde o lidi ze sněmovny a Senátu, starosty i místostarosty. Podpoří to někteří členové soukromníků, svobodných, Realistů, TOP 09, ODS,“ řekl Hospodářským novinám Václav Klaus ml.

Podle listu má Klaus zájem třeba o nezávislého senátora Ivo Valentu, který je v tuto chvíli členem senátorského klubu ODS, šance jsou ale v tomto případě malé. Na svou stranu bys se mohl pokusit získat i nezařazenou senátorku Jitku Chalánkovou, která byla v minulosti členkou TOP 09. ze strany odešla v červnu 2018, argumentovala tím, že se strana odklonila od konzervativních hodnot.

Klaus Chalánkovou v minulosti podpořil, před senátními volbami o ní řekl: „MUDr. Jitka Chalánková má mojí podporu do Senátu. Je málo lidí, kteří se do politiky jen nejdou živit a hájí nějaké hodnoty. Bývalá poslankyně Chalánková vždy bránila zdravě konzervativní, křesťanský pohled na svět, klasickou rodinu a byla účinnou a pracovitou odpůrkyní ministryně Marksové, norských fondů a spol. na poli juvenilní justice (odebírání dětí biologickým rodičům nejen v Norsku) a všech podobných jurodivých nápadů.“

Chalánková přiznala, že s Klausem už mluvila, řešili společná témata, přímo o spolupráci se ale prý nebavili. Valenta také potvrdil, že Klause sleduje a že s mnoha jeho názory souhlasí, zároveň ale dodal, že si chce ponechat svou nezávislost.

Loading...
Vstupte do diskuze (61)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nacistická propagace? Buďte rád, že jste nedostal přes d***u, nadávalo se…

28.02.2020 12:16 Je součástí svobody projevu a podnikání prodej a distribuce nacistické propagandistické knihy…

Vláda zvažuje odklad digitální daně a nižší sazbu

27.02.2020 20:05 Nově zaváděná takzvaná digitální daň by mohla platit o půl roku později, tedy až od příštího roku.…

Náměstí před ruskou ambasádou v Praze dostalo nové jméno po Němcovovi

27.02.2020 18:10 Aktualizováno Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes společně s dcerou někdejšího ruského vicepremiéra Borise Němcova…

Kancléř Mynář se v Číně setkal s vicepremiérem, řešila se humanitární pomoc

27.02.2020 17:41 Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se dnes v Pekingu setkal s jedním z čínských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama