Klaus ml. se chlubí: Sehnal jsem už deset politiků. Bát by se měla i TOP 09

Ještě nedávno si Václav Klaus mladší stěžoval, že pro svou nově vznikající stranu nemůže sehnat lidi. Jak se ale zdá, karta se obrátila. S rozjezdem nového projektu mu totiž má pomáhat i 10 politiků. Klaus se totiž nebojí lovit i ve vodách jiných stran.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Václav Klaus mladší prozradil, že se v jeho nové straně bude angažovat i jeho otec, exprezident Václav Klaus. Spolupráci s ním už potvrdila i poslankyně Zuzana Zahradníková Majerová, která nedávno odešla z ODS. To ale podle Hospodářských novin není zdaleka vše.

Jména dalších spolupracovníků zatím Klaus tají, oznámil ovšem, že program a název své strany představí 10. června. „Půjde o lidi ze sněmovny a Senátu, starosty i místostarosty. Podpoří to někteří členové soukromníků, svobodných, Realistů, TOP 09, ODS,“ řekl Hospodářským novinám Václav Klaus ml.

Podle listu má Klaus zájem třeba o nezávislého senátora Ivo Valentu, který je v tuto chvíli členem senátorského klubu ODS, šance jsou ale v tomto případě malé. Na svou stranu bys se mohl pokusit získat i nezařazenou senátorku Jitku Chalánkovou, která byla v minulosti členkou TOP 09. ze strany odešla v červnu 2018, argumentovala tím, že se strana odklonila od konzervativních hodnot.

Klaus Chalánkovou v minulosti podpořil, před senátními volbami o ní řekl: „MUDr. Jitka Chalánková má mojí podporu do Senátu. Je málo lidí, kteří se do politiky jen nejdou živit a hájí nějaké hodnoty. Bývalá poslankyně Chalánková vždy bránila zdravě konzervativní, křesťanský pohled na svět, klasickou rodinu a byla účinnou a pracovitou odpůrkyní ministryně Marksové, norských fondů a spol. na poli juvenilní justice (odebírání dětí biologickým rodičům nejen v Norsku) a všech podobných jurodivých nápadů.“

Chalánková přiznala, že s Klausem už mluvila, řešili společná témata, přímo o spolupráci se ale prý nebavili. Valenta také potvrdil, že Klause sleduje a že s mnoha jeho názory souhlasí, zároveň ale dodal, že si chce ponechat svou nezávislost.

Loading...
Vstupte do diskuze (61)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Budou sedět zastupitelé na obcích déle? Svaz chce prosadit pětiletý mandát

23.05.2019 14:58 Svaz měst a obcí (SMO) chce změnou volebního zákona prosadit pětiletý mandát pro obecní a městské…

Zeman zesměšnil člena ODS, který ho chtěl podříznout. Navezl se i do Petra…

23.05.2019 13:59 Prezident Miloš Zeman vystoupil na sněmu Hospodářské komory. Ve svém projevu pochválil komoru za…

Aktuální situace v ČR? Stagnujeme a stáváme se stále větším sociálním…

23.05.2019 13:52 Aktualizováno Česká republika se stává stále větším sociálním státem a nejde cestou reforem, řekl na dnešním…

Eurovolby 2019: Velký přehled, jak o víkendu volit. Pozor na kroužky!

23.05.2019 11:15 Blíží se volby do Evropského parlamentu, které se budou konat od 23. do 26. května 2019 ve všech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama