Česko čeká předsednictví V4: Chce rozvíjet obrannou spolupráci zemí

Česká republika chce během svého nadcházejícího předsednictví ve visegrádské čtyřce (V4) pokračovat v rozvíjení obranné spolupráce zemí V4, jejíž součástí jsou kromě Česka i Maďarsko, Polsko a Slovensko. První zástupce náčelníka generálního štábu české armády Jaromír Zůna to dnes řekl během schůzky s kolegy ze zemí V4 ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Na jednání byl podle médií potvrzen termín připravenosti bojového uskupení V4 k nasazení v rámci unijního projektu Battle Group.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Česká republika
doporučujeme

"Připravili jsme další rozvoj vize obranné spolupráce v rámci států V4, která zahrnuje vícero cílů, od revize strategické spolupráce až po výcvik a spolupráci speciálních sil či vojenského zdravotnictví," uvedl Zůna k plánům během českého předsednictví ve V4, které Česká republika převezme od Slovenska na začátku července.

Zůna i náčelník generálního štábu slovenských ozbrojených sil Daniel Zmeko potvrdili připravenost společného bojového pohotovostní uskupení V4 k nasazení od začátku července.

"Toto uskupení má skutečně svou hodnotu a je významným příspěvkem do Evropské unie na řešení krizí," uvedl Zůna. Dodal, že bojové uskupení je nejviditelnějším výsledkem spolupráce zmíněných čtyř středoevropských států. Česko se podle něj v uskupení zaměřuje na oblast logistiky a zdravotnické podpory.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci pošlou stížnost k ústavnímu soudu ohledně restitucí do konce týdne

21.05.2019 10:15 Ústavní stížnost na zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích, kterou…

Kampaň před eurovolbami? Až na výjimky je netransparentní

21.05.2019 08:44 Kampaň před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu je až na výjimky netransparentní,…

Největší tajemství uprchlíků odhaleno. Rozluštil ho Klaus ml.

20.05.2019 22:09 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus je známým odpůrcem teorie globálního oteplování. Odpor k varováním…

Idioti, stydím se. Tak tam nelez, p**o. Kvůli návštěvě Zaorálka a spol. v…

20.05.2019 21:55 Aktualizováno Několik českých poslanců se chystá na cestu do KLDR. delegace vedená někdejším šéfem české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama