Včera bylo pozdě, komentuje odchod Staňka opozice

Rezignace ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) je podle opozičních politiků důsledkem ministrovy neschopnosti a důkazem manažerského selhání menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. "Zodpovědnost nesou i (premiér) Andrej Babiš a (předseda ČSSD) Jan Hamáček, kteří ministra Staňka do funkce instalovali. Je to jen další manažerský omyl této vlády," reagoval na oznámení konce ministra, který čelil kritice za odvolání šéfů Národní galerie Praha (NGP) Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc (MUO) Michala Soukupa a také neznalost svého resortu.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

"Andrej Babiš chce řídit stát jako firmu. Zřejmě ale ještě nenašel volant. Odchodem ministra kultury Staňka ve vládě končí už šestý ministr. Tak funguje Babišova vláda "odborníků" v praxi," uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Podle předsedy lidovců Marka Výborného je Staňkovo odstoupení "skvělá zpráva pro celou kulturní obec".

"Včera bylo pozdě, konečně je pryč," komentoval v ČT Staňkův krok místopředseda STAN Jan Farský. Těžko se podle něj bude hledat něco, co končící ministr udělal ve funkci dobře. "Ukázal nekompetentnost a osobní pomstu v Olomouci," míní poslanec. Doufá, že ČSSD napodruhé přijde s někým kvalitnějším. Podobně se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura, podle kterého není Staněk kompetentní ani viditelný. "Byl to nečinný ministr a choval se arogantně," míní.

Staněk na svou funkci rezignuje ke konci května. Jeho konec požadovalo několik petic, otevřených dopisů i opozice. Předseda ČSSD Jan Hamáček ČTK sdělil, že oznámí jméno Staňkova nástupce na konci května, končícímu ministrovi poděkoval za práci a nasazení. Resort podle něj potřebuje nový impuls.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová promluvila o evropských dotacích. Kam by měly směřovat?

22.05.2019 19:32 Maximum z příštího období evropských dotací, které bude v letech 2021 až 2027, by mělo v České…

Česko musí být v EU aktivnější, shodli se ústavní činitelé

22.05.2019 19:00 Budoucnost České republiky je spojena s Evropskou unií, uvedli dnes čeští ústavní činitelé ve…

Aktivní a odpovědní. Takoví by měli být Češi v EU, myslí si ústavní…

22.05.2019 17:56 Aktualizováno Budoucnost České republiky je spojena s Evropskou unií, uvedli dnes čeští ústavní činitelé ve…

Mynář podává trestní oznámení na senátora Lásku. Nesmyslně na mě útočí,…

22.05.2019 17:25 Aktualizováno Prezidentův kancléř Vratislav Mynář podá trestní oznámení pro křivé obvinění na senátora Václava…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama