Včera bylo pozdě, komentuje odchod Staňka opozice

Rezignace ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) je podle opozičních politiků důsledkem ministrovy neschopnosti a důkazem manažerského selhání menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. "Zodpovědnost nesou i (premiér) Andrej Babiš a (předseda ČSSD) Jan Hamáček, kteří ministra Staňka do funkce instalovali. Je to jen další manažerský omyl této vlády," reagoval na oznámení konce ministra, který čelil kritice za odvolání šéfů Národní galerie Praha (NGP) Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc (MUO) Michala Soukupa a také neznalost svého resortu.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

"Andrej Babiš chce řídit stát jako firmu. Zřejmě ale ještě nenašel volant. Odchodem ministra kultury Staňka ve vládě končí už šestý ministr. Tak funguje Babišova vláda "odborníků" v praxi," uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Podle předsedy lidovců Marka Výborného je Staňkovo odstoupení "skvělá zpráva pro celou kulturní obec".

"Včera bylo pozdě, konečně je pryč," komentoval v ČT Staňkův krok místopředseda STAN Jan Farský. Těžko se podle něj bude hledat něco, co končící ministr udělal ve funkci dobře. "Ukázal nekompetentnost a osobní pomstu v Olomouci," míní poslanec. Doufá, že ČSSD napodruhé přijde s někým kvalitnějším. Podobně se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura, podle kterého není Staněk kompetentní ani viditelný. "Byl to nečinný ministr a choval se arogantně," míní.

Staněk na svou funkci rezignuje ke konci května. Jeho konec požadovalo několik petic, otevřených dopisů i opozice. Předseda ČSSD Jan Hamáček ČTK sdělil, že oznámí jméno Staňkova nástupce na konci května, končícímu ministrovi poděkoval za práci a nasazení. Resort podle něj potřebuje nový impuls.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš a Havlíček zamíří na Ukrajinu, budou se řešit i vztahy s Ruskem

15.11.2019 17:04 Premiér Andrej Babiš (ANO) navštíví příští týden Ukrajinu. Do Kyjeva ho na dvoudenní cestu v…

Budoucnost české diplomacie? Petříček pronesl řízný projev: Hrozbou je i…

15.11.2019 15:38 Lidská práva po sametové revoluci byla a v budoucnu i budou součástí české diplomacie. Rok 1989…

Babiš oslaví 17. listopad v Národním muzeu. Co si myslí o demonstraci na…

15.11.2019 15:26 Premiér Andrej Babiš (hnutí ANO) se dnes vyhnul přímé odpovědi na otázku, zda v neděli 17.…

Odejděte, jestli se vám pravidla nelíbí! Jílkové při debatě bouchly saze,…

15.11.2019 15:11 Aktualizováno V neděli nás čekají oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Vyrovnali jsme se s komunistickou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama