Zmlácený Jiří Ovčáček? Jan Hrušínský promluvil

Herec a principál Divadla Na Jezerce na sociálních sítích promluvil o volbách do Evropského parlamentu a klipu uskupení Spojenci pro Evropu, ve kterém si zahrál. Zmínil i to, že holí na konci videa sice nezbil mluvčího prezidenta Miloše Zemana, přesto by si to prý ale zasloužil.

Přidejte svůj názor 55 komentářů

Spojenci pro Evropu
doporučujeme

Hrušínský promluvil o videospotu uskupení Spojenci pro Evropu. To tvoří strany TOP 09, Starostové a nezávislí (STAN) s podporou Zelených a Liberálně ekologické strany. Herec si v předvolebním klipu na motivy Pelíšků zahrál po boku herečky Evy Holubové a řady známých politiků.

zdroj: YouTube

Vystřihl si roli muže, který hledá „proevropskou třídu“ a který na konci holí udeří muže s brýlemi, který nápadně připomíná hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka a který jej osloví „soudruhu“ - stejně jako zbil Jiří Kodet alias Jindřich Kraus ve filmu Pelíšky učitele v podání Jaroslava Duška.

„Najít v roce 2019 v České republice nepopulistické, inteligentní a proevropsky smýšlející politiky je téměř zázrak,“ uvádí na facebooku Hrušínský s tím, že takovým uskupením by mohly být právě Spojené síly pro Evropu.

„Přál bych si, aby mě nejen v EU, ale především u nás zastupovali slušní a prozápadně orientovaní lidé. Podporuji proto všechny demokratické síly, které vzdorují manipulacím, lžím, krádežím a populismu. To je nešvar, který se v naší zemi rozšířil,“ tvrdí.

Na závěr zmínil i podobnost zbitého muže s Jiřím Ovčáčkem. „Soudruh, který v závěru spotu ode mě dostal holí, není mluvčím žádného opravdového prezidenta. Ne, že by si to Jirka nezasloužil,“ vzkázal herec.

Loading...
Vstupte do diskuze (55)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci pošlou stížnost k ústavnímu soudu ohledně restitucí do konce týdne

21.05.2019 10:15 Ústavní stížnost na zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích, kterou…

Kampaň před eurovolbami? Až na výjimky je netransparentní

21.05.2019 08:44 Kampaň před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu je až na výjimky netransparentní,…

Největší tajemství uprchlíků odhaleno. Rozluštil ho Klaus ml.

20.05.2019 22:09 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus je známým odpůrcem teorie globálního oteplování. Odpor k varováním…

Idioti, stydím se. Tak tam nelez, p**o. Kvůli návštěvě Zaorálka a spol. v…

20.05.2019 21:55 Aktualizováno Několik českých poslanců se chystá na cestu do KLDR. delegace vedená někdejším šéfem české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama