Zmlácený Jiří Ovčáček? Jan Hrušínský promluvil

Herec a principál Divadla Na Jezerce na sociálních sítích promluvil o volbách do Evropského parlamentu a klipu uskupení Spojenci pro Evropu, ve kterém si zahrál. Zmínil i to, že holí na konci videa sice nezbil mluvčího prezidenta Miloše Zemana, přesto by si to prý ale zasloužil.

Přidejte svůj názor 55 komentářů

Spojenci pro Evropu
doporučujeme

Hrušínský promluvil o videospotu uskupení Spojenci pro Evropu. To tvoří strany TOP 09, Starostové a nezávislí (STAN) s podporou Zelených a Liberálně ekologické strany. Herec si v předvolebním klipu na motivy Pelíšků zahrál po boku herečky Evy Holubové a řady známých politiků.

zdroj: YouTube

Vystřihl si roli muže, který hledá „proevropskou třídu“ a který na konci holí udeří muže s brýlemi, který nápadně připomíná hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka a který jej osloví „soudruhu“ - stejně jako zbil Jiří Kodet alias Jindřich Kraus ve filmu Pelíšky učitele v podání Jaroslava Duška.

„Najít v roce 2019 v České republice nepopulistické, inteligentní a proevropsky smýšlející politiky je téměř zázrak,“ uvádí na facebooku Hrušínský s tím, že takovým uskupením by mohly být právě Spojené síly pro Evropu.

„Přál bych si, aby mě nejen v EU, ale především u nás zastupovali slušní a prozápadně orientovaní lidé. Podporuji proto všechny demokratické síly, které vzdorují manipulacím, lžím, krádežím a populismu. To je nešvar, který se v naší zemi rozšířil,“ tvrdí.

Na závěr zmínil i podobnost zbitého muže s Jiřím Ovčáčkem. „Soudruh, který v závěru spotu ode mě dostal holí, není mluvčím žádného opravdového prezidenta. Ne, že by si to Jirka nezasloužil,“ vzkázal herec.

Loading...
Vstupte do diskuze (55)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na Rusko. Šíří dezinformace, chce rozštěpit Západ, varuje šéf BIS

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Na šíření lživých informací je třeba podle ředitele BIS Michala Koudelky reagovat rychlým…

Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má…

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje…

Lidovci si příští rok v Praze zvolí nového předsedu

13.12.2019 17:56 Celostátní konference KDU-ČSL, jež je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy, dnes potvrdila…

Válková ombudsmankou? Opozice ztrhala Zemanův návrh

13.12.2019 17:06 Předsedové opozičních stran se příliš neztotožňují s návrhem prezidenta Miloše Zemana, aby se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama