Spolupráce Pirátů s policejním vyšetřovatelem? Věcí se bude zabývat bezpečnostní výbor

Spolupráci Pirátů s podplukovníkem Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Janem Šmídem probere bezpečnostní výbor Sněmovny na žádost poslanců ANO v úterý 21. května. Předseda výboru Radek Koten (SPD) dnes ČTK sdělil, že se na termínu dohodl s místopředsedy výboru. Na mimořádném jednání se výbor sejde v 08:30 a poslanci budou debatovat o míře, do které se členové bezpečnostních sborů mohou angažovat v politice.

Přidejte svůj názor

Česká pirátská strana, ilustrační foto
doporučujeme

Šmída si podle deníku Právo Piráti pozvali, aby jim pomáhal s legislativou. Za Piráty byl také v říjnu policista, zabývající se finanční kriminalitou, zvolen jako nestraník do děčínského zastupitelstva. Podle vedoucího pirátského týmu pro vnitro a bezpečnost Lukáše Koláříka ale Šmíd není stálým členem týmu, byl přizván jako host.

Na mimořádné jednání výboru by poslanci ANO chtěli pozvat ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), policejního prezidenta Jana Švejdara, ředitele NCOZ Mazánka a případně ředitele či zástupce Bezpečnostní informační služby, Úřadu pro zahraniční styky a informace a Vojenského zpravodajství.

"Cílem bodu je jasná definice, kdy příslušník bezpečnostních složek je politicky angažovaný ať už jako člen politické strany, či jako nestraník za politické uskupení, kdy porušuje zákon a kdy hrozí úniky informací z jeho denní náplně práce a jejich možné zneužití v politických kampaních či jednání proti bezpečnosti a stabilitě České republiky," píšou v žádosti poslanci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Podřezat prezidenta jako svini"? ODS měla Langa za jeho výroky vyloučit,…

23.05.2019 21:59 Prezident Miloš Zeman kritizoval Občanskou demokratickou stranu za to, že ze svých řad nevyloučila…

Příjme Zeman Staňkovu demisi? Rozhodne se v úterý

23.05.2019 21:39 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se o přijetí demise ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) rozhodne až po…

Odklad e-neschopenky? Senát rozhodne v polovině června

23.05.2019 21:38 Odklad projektu elektronické neschopenky bude Senát schvalovat na schůzi, která začne 12. června.…

Marie Benešová navrhne zavedení funkčních období pro žalobce

23.05.2019 18:55 Ministerstvo spravedlnosti má v podstatě připraven návrh, který by zavedl funkční období vedoucích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama