Spolupráce Pirátů s policejním vyšetřovatelem? Věcí se bude zabývat bezpečnostní výbor

Spolupráci Pirátů s podplukovníkem Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Janem Šmídem probere bezpečnostní výbor Sněmovny na žádost poslanců ANO v úterý 21. května. Předseda výboru Radek Koten (SPD) dnes ČTK sdělil, že se na termínu dohodl s místopředsedy výboru. Na mimořádném jednání se výbor sejde v 08:30 a poslanci budou debatovat o míře, do které se členové bezpečnostních sborů mohou angažovat v politice.

Přidejte svůj názor

Česká pirátská strana, ilustrační foto
doporučujeme

Šmída si podle deníku Právo Piráti pozvali, aby jim pomáhal s legislativou. Za Piráty byl také v říjnu policista, zabývající se finanční kriminalitou, zvolen jako nestraník do děčínského zastupitelstva. Podle vedoucího pirátského týmu pro vnitro a bezpečnost Lukáše Koláříka ale Šmíd není stálým členem týmu, byl přizván jako host.

Na mimořádné jednání výboru by poslanci ANO chtěli pozvat ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), policejního prezidenta Jana Švejdara, ředitele NCOZ Mazánka a případně ředitele či zástupce Bezpečnostní informační služby, Úřadu pro zahraniční styky a informace a Vojenského zpravodajství.

"Cílem bodu je jasná definice, kdy příslušník bezpečnostních složek je politicky angažovaný ať už jako člen politické strany, či jako nestraník za politické uskupení, kdy porušuje zákon a kdy hrozí úniky informací z jeho denní náplně práce a jejich možné zneužití v politických kampaních či jednání proti bezpečnosti a stabilitě České republiky," píšou v žádosti poslanci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Prezident Zeman si přes Vánoce bere dovolenou, na leden plánuje ples

06.12.2019 16:04 Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude…

Petříček jednal s francouzským protějškem. Děkoval za podporu disentu před…

06.12.2019 15:27 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes poděkoval svému francouzskému protějšku Jeanu-Yvesu Le…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama