Chystá se další rozšíření EET: Budou o něm hlasovat poslanci

Sněmovna bude na příští schůzi pokračovat ve schvalování rozšíření elektronické evidence tržeb (EET) do dalších oborů podnikání. Ve finále jsou také návrhy na dodatečnou státní dotaci České poště, na určité rozšíření pravomocí tajných služeb a na změny v ubytovacích poplatcích, které by se měly vztahovat i na pronajímatele bytů prostřednictvím digitálních platforem. Poslanci se budou muset vypořádat také s desítkou předloh, které jim vrátil Senát.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

Schůze začne v úterý 28. května odpoledne. Mohla by trvat tři týdny a s týdenní přestávkou pro jednání výborů by měla skončit ve druhé polovině června. Návrh programu schůze dnes projednal organizační výbor.

Sněmovna opětovně posoudí mimo jiné nová pravidla pro znalce a pro soudní tlumočníky a překladatele, zřízení Národní sportovní agentury a krácení odměn placených obecních funkcionářů, kteří jsou zároveň členy Parlamentu. Horní komora tyto návrhy zamítla.

S úpravami senátoři vrátili poslancům například novelu, jež vyjímá velkoobchod ze zákona, který zavírá vybrané prodejny o některých svátcích. Senát navrhl zrušení zákona jako celku. V novele o registru smluv, která by zrušila výjimku například pro společnost ČEZ nebo České dráhy, chtějí senátoři naopak přidat úlevu pro veřejné nemocnice.

Schvalování vládní novely o EET nedokončila dolní komora na minulé schůzi. Poslanci se tehdy nedostali ani k hlasování o jednotlivých poslaneckých pozměňovacích návrzích, jichž se sešlo několik set. Elektronická evidence tržeb už platí například pro obchody a restaurace. Nynější novelou kabinet reagoval na rozhodnutí Ústavního soudu, který další vlny zavádění evidence tržeb zrušil. Nově by se měla týkat mimo jiné řemeslníků, lékařů a advokátů. Části podnikatelů předloha umožní evidovat tržby bez připojení k internetu pomocí papírových účtenek.

Ve druhém čtení by poslanci mohli projednat například návrh na růst průměrného důchodu v příštím roce o 900 korun, tedy vyšší, než jak předpokládá zákonná valorizace. Do závěrečného schvalování by mohlo zamířit i posílení postavení zákazníků mobilních operátorů.

Návrh programu schůze čítá více než 200 bodů. Stejně jako při minulých schůzích není pravděpodobné, že by se poslanci stihli vypořádat se všemi.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Podřezat Zemana jako svini"? ODS se vypořádá s členem, který psal o…

19.05.2019 16:10 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala odsoudil jako neakceptovatelné vyjádření občanského demokrata z Jesenice u…

Konkurenceschopnost českých firem v zahraničí? Pomoci má program The…

19.05.2019 15:22 Zlepšit výzkumné a inovační aktivity malých a středních podniků i jejich konkurenceschopnost v…

Rozpočet na vědu by měl meziročně růst o 0,5 mld korun

19.05.2019 14:30 Rozpočet navrhovaný Radou pro výzkum, vývoj a inovace by měl meziročně růst o zhruba půl miliardy…

Vláda bude jednat o pokutách za dvojí kvalitu potravin

19.05.2019 14:18 Zákaz prodeje potravin v různé kvalitě, ale stejném obalu v ČR a v jiných evropských zemích,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama