Ondráček je ve všem nevinně? Komunista se dočkal nečekaného zastání

Ministr zahraničí Tomáš Petříček, premiér Andrej Babiš i zahraniční výbor Poslanecké sněmovny se distancovali od cesty komunisty Zdeňka Ondráčka do mezinárodně neuznávané Doněcké republice. Komunista, který se sešel s hlavou tamních separatistů ale trvá na tom, že šlo o soukromou návštěvu, kterou nemusí vysvětlovat. Přestože se na něj valí kritika, dočkal se i zastání.

Přidejte svůj názor 142 komentářů

Zdeněk Ondráček na Donbasu
doporučujeme

Ondráčkovu cestu zachytila tamní média, jeho uvítání vypadalo jako oficiální státní návštěva – nechyběl červený koberec ani česká hymna. „Jak se cesta tvářila, mi je celkem jedno,“ tvrdil pro Český rozhlas komunistický poslanec.

„Já vám říkám, že jsem učinil soukromou cestu jako Zdeněk Ondráček, toho času poslanec Parlamentu, do oblasti, kterou nazýváme Doněcká lidová republika. Přivezl jsem tam humanitární materiál. Setkal jsem se tam s mnoha lidmi, s kterými jsem diskutoval. Nic vám není po tom, o čem jsem diskutoval, protože se jedná o soukromou cestu,“ vzkázal politik.

Ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi, který v reakci na cestu na Donbas mluvil o tom, že Ondráček Česku dělá ostudu, komunista vzkázal: „Jdete se bodnou pane ministře!!“

Cestu prý neměl potřebu s nikým konzultovat – ani s vedením své strany. Šéf KSČM Vojtěch Filip ve Novinkám.cz řekl, že proti cestě nic nenamítá a že o ní předem informován nebyl. Kritičtější je ovšem Ondráčkův stranický kolega Jiří Dolejš. „Považuji za nešťastné, že se nechal vtáhnout do této propagandistické akce,“ uvedl pro Rozhlas s tím, že oficiální forma přijetí překračuje to, co by si člověk představoval pod pojmem soukromá cesta.

Zastání se Ondráček dočkal z poněkud nečekané strany. „Jak může host ovlivnit přivítání hostitelem? A že mu projevili úctu, se divíte? Já ne,“ vzkázal bývalý policista, někdejší poslanec ČSSD Stanislav Huml a současná dvojka kandidátky strany Česká Suverenita ve volbách do Evropského parlamentu.

Loading...
Vstupte do diskuze (142)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Wagenknecht vytáhl proti europoslancům ANO, u Ústavního soudu narazil

11.12.2019 10:32 Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost senátora Lukáše Wagenknechta (za Piráty), který se pokusil…

Novotný vyhrál, Řeporyje postaví pomník vlasovcům. A od Kalouska přišla…

11.12.2019 09:48 Dlouho čekávané hlasování o vybudování pomníku 300 padlým vojákům, kteří pomáhali při osvobozování…

Volby by byly drama, Češi mění názor. Nový průzkum zde

10.12.2019 22:03 Aktualizováno Volby by i v listopadu vyhrálo hnutí ANO se značným náskokem před Piráty a ODS. V porovnání s…

OBRAZEM: Desítky tisíc lidí vyrazily protestovat proti Babišovi

10.12.2019 21:18 Desítky tisíc lidí dnes demonstrovaly v Praze za odstoupení Andreje Babiše (ANO) z funkce předsedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama