Ondráček je ve všem nevinně? Komunista se dočkal nečekaného zastání

Ministr zahraničí Tomáš Petříček, premiér Andrej Babiš i zahraniční výbor Poslanecké sněmovny se distancovali od cesty komunisty Zdeňka Ondráčka do mezinárodně neuznávané Doněcké republice. Komunista, který se sešel s hlavou tamních separatistů ale trvá na tom, že šlo o soukromou návštěvu, kterou nemusí vysvětlovat. Přestože se na něj valí kritika, dočkal se i zastání.

Přidejte svůj názor 142 komentářů

Zdeněk Ondráček na Donbasu
doporučujeme

Ondráčkovu cestu zachytila tamní média, jeho uvítání vypadalo jako oficiální státní návštěva – nechyběl červený koberec ani česká hymna. „Jak se cesta tvářila, mi je celkem jedno,“ tvrdil pro Český rozhlas komunistický poslanec.

„Já vám říkám, že jsem učinil soukromou cestu jako Zdeněk Ondráček, toho času poslanec Parlamentu, do oblasti, kterou nazýváme Doněcká lidová republika. Přivezl jsem tam humanitární materiál. Setkal jsem se tam s mnoha lidmi, s kterými jsem diskutoval. Nic vám není po tom, o čem jsem diskutoval, protože se jedná o soukromou cestu,“ vzkázal politik.

Ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi, který v reakci na cestu na Donbas mluvil o tom, že Ondráček Česku dělá ostudu, komunista vzkázal: „Jdete se bodnou pane ministře!!“

Cestu prý neměl potřebu s nikým konzultovat – ani s vedením své strany. Šéf KSČM Vojtěch Filip ve Novinkám.cz řekl, že proti cestě nic nenamítá a že o ní předem informován nebyl. Kritičtější je ovšem Ondráčkův stranický kolega Jiří Dolejš. „Považuji za nešťastné, že se nechal vtáhnout do této propagandistické akce,“ uvedl pro Rozhlas s tím, že oficiální forma přijetí překračuje to, co by si člověk představoval pod pojmem soukromá cesta.

Zastání se Ondráček dočkal z poněkud nečekané strany. „Jak může host ovlivnit přivítání hostitelem? A že mu projevili úctu, se divíte? Já ne,“ vzkázal bývalý policista, někdejší poslanec ČSSD Stanislav Huml a současná dvojka kandidátky strany Česká Suverenita ve volbách do Evropského parlamentu.

Loading...
Vstupte do diskuze (142)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Podřezat Zemana jako svini"? ODS se vypořádá s členem, který psal o…

19.05.2019 16:10 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala odsoudil jako neakceptovatelné vyjádření občanského demokrata z Jesenice u…

Konkurenceschopnost českých firem v zahraničí? Pomoci má program The…

19.05.2019 15:22 Zlepšit výzkumné a inovační aktivity malých a středních podniků i jejich konkurenceschopnost v…

Rozpočet na vědu by měl meziročně růst o 0,5 mld korun

19.05.2019 14:30 Rozpočet navrhovaný Radou pro výzkum, vývoj a inovace by měl meziročně růst o zhruba půl miliardy…

Vláda bude jednat o pokutách za dvojí kvalitu potravin

19.05.2019 14:18 Zákaz prodeje potravin v různé kvalitě, ale stejném obalu v ČR a v jiných evropských zemích,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama