Výhrůžné SMS pro Babiše? Jenom potvrzuje, že se bojí a že nemá co říct, vzkazuje pořadatel demonstrací

Lídr protivládních demonstrantů Mikuláš Minář odmítl, že by psal "polvýhrůžné" SMS zprávy premiérovi Andreji Babišovi (ANO), jak uvedl předseda vlády v reakci na úterní protest na pražském Václavském náměstí. Minář ČTK napsal, že premiér má do 28. května možnost přijmout jeho výzvu k televiznímu duelu. Babiš v úterý ČTK napsal, že k tomu nevidí důvod, Minářovi doporučil, ať si založí politickou stranu a usiluje o hlasy ve volbách.

Přidejte svůj názor 91 komentářů

Prahou prošla demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Minář označil Babišovu odpověď za vyhýbavou. "Jenom potvrzuje, že se bojí a že nemá co říct. Místo jasné odpovědi na naše argumenty a požadavky odvádí pozornost, převádí problém do osobní roviny, vymlouvá se a vyhýbá se odpovědi," uvedl. Podle Mináře se Babiš pravděpodobně obává porážky v debatě, protože své kroky obhájit nedokáže.

Demonstranti tento týden protestovali na pražském Václavském náměstí, podle organizátorů se jich sešlo 50.000. Za týden se plánují demonstranti sejít v regionech, začátkem června opět v metropoli. Protest se tento týden konal už čtvrtý týden v řadě v reakci na jmenování Marie Benešové (za ANO) ministryní spravedlnosti. Demonstranti požadují její demisi kvůli obavám o nezávislost justice v souvislosti s Babišovým stíháním v kauze Čapí hnízdo. Babiš i Benešová pochybnosti odmítají.

Babiš podle Mináře svou neochotou přijmout nabídku debatovat v televizi jen posiluje domněnku, že mu nejde o nezávislost justice, ale o získání vlivu nad svou kauzou. "Pokud premiér není schopen desítkám tisíc lidí normálně odpovědět a obhájit své kroky před celým národem, ať se potom nediví, že se do ulic vydává stále víc lidí," dodal. Doufá, že Babiš postoj změní.

Odmítl Babišův návrh, aby si založil politickou stranu či hnutí. "Nám dává legitimitu 350.000 lidí, kteří podepsali petici za slušného premiéra, a desítky tisíc lidí, kteří opakovaně naplňují náměstí po celé zemi a staví se za naše požadavky," uvedl. Minář připustil, že si s Babišem SMS vyměnil. "Nešlo však o žádné tzv. 'polovýhružky', ale o faktické informace. Vždy jsem ho s předstihem informoval, co požadujeme. A žádal jsem jej, aby nás začal brát vážně," konstatoval Minář.

Loading...
Vstupte do diskuze (91)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co srazí Babišovi vaz? ČSSD zlodějiny nevadí, jeden konspirátor ano

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Komentář Radima Červenky - S kontroverzemi předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) museli sociální…

Krize koalice ANO a ČSSD? Faltýnek jí označil za výmysl novinářů

18.06.2019 22:02 Aktualizováno Zástupci ANO a ČSSD se dnes dohodli, že personální nominace ve Sněmovně a volby do sněmovních i…

Kdo je Semín? diví se Babiš. Kvůli výhrůžkám se opět navezl do Hamáčka

18.06.2019 21:58 Aktualizováno Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes apeloval na poslance ANO, aby nevolili do Rady České…

Spor o doplácení sociálních služeb pokračuje. Maláčová se musela bránit

18.06.2019 21:11 Ve Sněmovně se dnes v podvečer rozhořel spor o doplacení sociálních služeb. Opoziční poslanci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama