Šéf KSČM Filip si přeje volební účast přes 20 procent

Předseda KSČM Vojtěch Filip by byl rád, kdyby účast v současných volbách do Evropského parlamentu byla vyšší než minule, kdyby přesáhla 20 procent a KSČM měla dva nebo tři europoslance. Evropská unie podle něj potřebuje změnu a neměla by sledovat zájmy USA. Filip to dnes řekl novinářům v Českých Budějovicích, kde odevzdal svůj hlas v eurovolbách.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vojtěch Filip
doporučujeme

"Po 40 letech vývoje v EU je potřeba změny, a to dost zásadní, a bez vůle občanů nepřijde. Ti, kteří k volbám chodí, zatím vždycky generovali spolupráci evropské lidové strany a evropských socialistů. Vytvořil se neoliberální kartel, který žel přivedl Evropu do krize," řekl Filip.

Evropa podle něj nemůže sledovat zájmy USA. Slova o existenci euroatlantické civilizace považuje za lichá. "Evropu uvádí do područí USA. Při politice Donalda Trumpa máme velkou šanci, aby si to v Evropě všichni uvědomili a stanovili jsme si vlastní priority," řekl Filip.

Uvedl, že ve volbách jde o to, zda z EU odejdou po Velké Británii další země, nebo zda lidé budou brát evropské společenství jako jim prospěšné. V EP se KSČM podle něj věnuje omezení práv nadnárodních korporací a bank. Vliv korporací vnímá jako obrovský a je podle něj čím dál těžší ochránit spotřebitele. "Je třeba se zabývat životním prostředím, bezpečností Evropy, a to nejen z důvodu případné další migrační vlny, ale z toho důvodu, že teroristické útoky stále hrozí," řekl Filip.

Češi dnes a v sobotu rozhodnou o přeobsazení 21 křesel ve více než sedmisethlavém Evropském parlamentu. Kandiduje rekordních 39 uskupení, které mají ve hře 842 kandidátů. Vítězství v eurovolbách bude v ČR obhajovat vládní hnutí ANO, které před pěti lety získalo zhruba 16 procent hlasů. Před pěti lety získaly ANO, ČSSD a TOP 09 se STAN po čtyřech europoslancích, KDU-ČSL a KSČM po třech europoslancích, ODS dva a Svobodní jednoho. Hlasovalo 18,2 procenta voličů.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie vtrhla do sídla Středočeského kraje, jde po podezřelých smlouvách

25.06.2019 15:15 Aktualizováno Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od dnešního rána zasahují na…

Lobista Horáček je Tonda Blaník v realitě, upozorňuje komentátor

25.06.2019 14:51 V kauze shánění kompromitujících materiálů na politickou konkurenci Andreje Babiše (ANO) z dob, kdy…

Zeman dorazil na "svou" Vysočinu. Pustil se do demonstrantů proti Babišovi

25.06.2019 14:14 Aktualizováno Účastníci demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) podle prezidenta Miloše Zemana…

Čtou jen slevové letáky a titulky, pustil se do voličů ANO známý režisér

25.06.2019 14:10 Aktualizováno Režisér, producent a komentátor deníku Reflex rozebral slavný výrok premiéra Babiše o řízení státu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama