Jiří Pospíšil: Eurovolby mají politický i symbolický význam

Volby do Evropského parlamentu mají podle lídra společné kandidátky TOP 09, STAN a dalších uskupení Jiřího Pospíšila význam pro budoucí chod EU, jsou ale i symbolem pro vnitřní politiku ČR. Premiér Andrej Babiš a vláda jeho hnutí ANO a ČSSD by měli dostat žlutou kartu, míní. Novinářům to předseda TOP 09 řekl v jedné z volebních místností na Malé Straně v Praze, kam přišel hodit svůj hlas. Přál by si, aby k urnám přišlo co nejvíce voličů, odhaduje, že by to reálně mohla být pětina.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Jiří Pospíšil
doporučujeme

Volby považuje Pospíšil za důležité, protože rozhodnou, jaké zástupce bude mít Česko v EP a jakou sílu tam bude země mít. "Hlas pro spojence je hlas pro Evropu, hlas proti demontáži EU a současně to je žlutá karta pro Andreje Babiše a jeho vládu," uvedl.

Pokud podle něj proevropské síly prohrají, hrozí, že parlament bude blokovat veškeré návrhy a opatření, která by přispěla k životu občanů i lepším službám, která unie poskytuje. "Ovlivní to, kam se EU v následujících pěti letech bude posouvat. Zda k demontáži, chaosu a destrukci, nebo zda pravomoci, které má, bude vykonávat lépe a ku prospěchu Evropanů," uvedl.

Češi letos vybírají své zástupce do Evropského parlamentu počtvrté. Lidé si mohou vybrat budoucí europoslance z 39 stran, hnutí nebo jejich koalic, které nominovaly přes 840 kandidátů. Na jedno z 21 českých křesel v Evropském parlamentu o 751 členech tak připadá v průměru 40 adeptů. Pospíšil je jedním z europoslanců, kteří mandát obhajují.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Slovenská prezidentka Čaputová strávila den v Česku, sešla se se…

20.06.2019 22:48 Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes poprvé oficiálně navštívila Česko. Na Pražském…

V TOP 09 to vře. „První dáma“ strany zkritizovala Kalouska

20.06.2019 22:00 Aktualizováno V TOP 09 existuje napětí mezi předsedou poslaneckého klubu TOP 09, Miroslavem Kalouskem a předsedou…

Čaputová se vydala na Petřín. Uctila památku Štefánika a Havla, rozdávala…

20.06.2019 21:18 Aktualizováno Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes poprvé oficiálně navštívila Česko. Na Pražském…

Čaputová podporuje demonstranty? Srovnala situaci v Praze s protesty v…

20.06.2019 20:34 Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyjádřila dnes na koncertu v Praze na její počest pochopení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama