Volby ukázaly nesouhlas voličů s Babišovou vládou, tvrdí Fiala

ODS obhájila pozici nejsilnější opoziční strany, reagoval na druhé místo ve víkendových Evropských volbách a zisk čtyř mandátů lídr občanských demokratů Jan Zahradil v rozjásaném volebním štábu. Podle předsedy Petra Fialy dali voliči najevo nesouhlas s premiérem Andrejem Babišem (ANO). "Země má naději na změnu," uvedl při vyhlášení výsledků. ODS podle něj splnila svoje předsevzetí a dalším cílem je pro ni vítězství ve sněmovních volbách.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Petr Fiala
doporučujeme

"Gratuluji i vítězi voleb, ale doufám, že to bylo naposledy," konstatoval Fiala a poděkoval voličům.

"Nalilo nám to více krve do žil a budeme ještě usilovněji pracovat na tom, abychom uspěli i v dalších volbách v ČR a abychom iniciovali skutečnou reformu EU," uvedl Zahradil. Výsledek je podle něj významný jak pro vnitropolitickou situaci v Česku, tak pro budoucnost Evropské unie. Ukazuje se podle něj, že ODS představuje životaschopnou alternativu vládě, zejména Babišovi a hnutí ANO. "I alternativu těm dvěma krajním extrémům, které dnes zápasí o budoucí podobu evropské integrace, těm, kteří chtějí vystoupit z EU nebo ji chtějí rozpustit, i alternativu vůči těm, kteří chtějí pokračovat za každou cenu v bezuzdné integraci," uvedl.

Vítězství slavil Zahradil spolu s dalšími třemi úspěšnými kandidáty - obhajujícím europoslancem Evženem Tošenovským, exministrem Alexandrem Vondrou a poslankyní Veronikou Vrecionovou.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proti Babišovi se protestuje už i v Bruselu. Vystoupili Peksa nebo Šojdrová

18.06.2019 20:39 Demisi českého premiéra Andreje Babiše dnes na demonstraci v Bruselu žádaly asi dvě stovky…

Národní sportovní agentura bude. Sněmovna přehlasovala Senát

18.06.2019 19:35 Aktualizováno Sněmovna dnes přes veto Senátu prosadila vznik Národní sportovní agentury, která má převzít od…

Střední Čechy si chtějí víc ukrojit z daní. Babiš souhlasí, je v tom ale…

18.06.2019 16:30 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) souhlasí s požadavkem Středočeského kraje na změnu rozpočtového určení…

Pokrytečtí komunisté? Filipův asistent nechával své „bouráky“ na zákazech…

18.06.2019 16:03 Předseda KSČM Vojtěch Filip rozvázal pracovní poměr se svým kontroverzním poslaneckým asistentem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama