STAN a TOP 09 hodnotí eurovolby volby jako úspěch

Lídři kandidátky Spojenci pro Evropu hodnotí dvojciferný výsledek se třemi mandáty jako velký úspěch. V takovou hranici doufalo vedení kandidátky i před oznámením výsledků. Podle předsedy hnutí STAN Víta Rakušana se ukázalo, že koalice Starostů s regionálními partnery a TOP 09, stran s proevropským myšlením, překonala drobné spory na domácí politické scéně a ukázala, že alternativní, nevládní strany v Česku mají svou sílu.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Sjezd Starostů a nezávislých (STAN)
doporučujeme

"Pokud sečteme výsledky, ať už ODS, Pirátů, STAN, TOP 09 a regionálních partnerů dohromady, tak se prostě ukazuje, že ty alternativní politické síly v České republice svoji sílu a váhu mají," řekl Rakušan. Dodal, že je rád, že hnutí ANO nedosáhlo 30 procent.

Europoslanec, lídr kandidátky Spojenci pro Evropu a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil v takový výsledek doufal. "Máme stejné zastoupení jako favorizovaní Piráti. Opět se potvrdilo, že když TOP 09 a STAN jdou dohromady, tak jsou relevantní politickou silou," řekl.

Je to podle něj závazek vůči voličům pro další krajské a parlamentní volby - hledat atraktivní spojenectví pro středoevropského liberálního pravicového voliče. Pospíšil pogratuloval také europoslanci Luďku Niedermayerovi (TOP 09), který byl trojkou kandidátky, ale získal nejvíce preferenčních hlasů. Podle Pospíšila je to důkazem, že na kandidátce byly kvalitní osobnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman už je fit? Z nemocnice odjel do Lán, kryli ho bodyguardi

20.10.2019 20:20 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes po čtyřech dnech opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v pražských…

Klaus prozradil, co Havel těžce nesl. Na přetřes přišla i „pražská kavárna“

20.10.2019 20:04 Aktualizováno Upřímná zpověď exprezidenta a bývalého premiéra Václava Klause se točila především kolem osoby jeho…

Šéfem Moravského zemského hnutí zůstává Hýsek, má rázné požadavky

20.10.2019 17:42 Předsedou Moravského zemského hnutí zůstane Ondřej Hýsek. Rozhodli o tom delegáti sněmu hnutí. V…

„Teď asi překvapím.“ Ovčáček promluvil o zdraví prezidenta Zemana

20.10.2019 16:20 Prezident Miloš Zeman dnes dokončil rekondiční pobyt v nemocnici. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama