Piráti chtějí přiblížit evropskou politiku obyvatelům České republiky

Noví europoslanci za Piráty chtějí přiblížit politiku v Evropě obyvatelům České republiky a zaměřit se například na otázky copyrightu nebo daňových rájů. Řekli to po vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu. Zvolený europoslanec Mikuláš Peksa dále uvedl, že dvě největší frakce europarlamentu, lidovecká a sociálnědemokratická, už nemohou dál. Předseda strany Ivan Bartoš dodal, že Piráti měli vyšší ambice, ale s výsledkem jsou spokojeni, představuje další krok v řadě pirátských úspěchů ve volbách.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ivan Bartoš
doporučujeme

"Cíl v kampani byl o trochu ambicióznějších, hovořilo se o potenciálu pirátů dosáhnout mety 20 procent," uvedl Bartoš. Doplnil, že i tak jde o úspěch, protože strana získala čtyři procenta navíc oproti volbám do Poslanecké sněmovny. Předseda dále řekl, že hlavním cílem strany bude nyní propojit domácí politiku s tou evropskou a napomoci lepšímu pochopení dění v Evropě mezi obyvateli České republiky.

Jeden z nových europoslanců a dosavadní poslanec Peksa uvedl, že volby ukázaly vyčerpání dvou dosavadních největších frakcí v europarlamentu. Piráti zatím nevědí, do jaké frakce se přidají či jestli nevznikne nová. Vše bude záviset na výsledku nadcházejících jednání, řekl lídr kandidátky Marcel Kolaja. Bartoš dodal, že ve vstupu do liberální frakce ALDE jim brání fakt, že do ní doposud patřilo ANO. Navíc není jisté, jestli nedojde k její zásadní proměně či vzniku jiné středové frakce. V úvahu připadá i vstup do frakce Greens - EFA.

V posledních volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 unikl Pirátům zisk mandátu o zhruba 0,2 procentního bodu.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Slovenská prezidentka Čaputová strávila den v Česku, sešla se se…

20.06.2019 22:48 Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes poprvé oficiálně navštívila Česko. Na Pražském…

V TOP 09 to vře. „První dáma“ strany zkritizovala Kalouska

20.06.2019 22:00 Aktualizováno V TOP 09 existuje napětí mezi předsedou poslaneckého klubu TOP 09, Miroslavem Kalouskem a předsedou…

Čaputová se vydala na Petřín. Uctila památku Štefánika a Havla, rozdávala…

20.06.2019 21:18 Aktualizováno Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes poprvé oficiálně navštívila Česko. Na Pražském…

Čaputová podporuje demonstranty? Srovnala situaci v Praze s protesty v…

20.06.2019 20:34 Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyjádřila dnes na koncertu v Praze na její počest pochopení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama