Okradli recesisté Babiše o hlasy? Do kampaně vložili 249 korun, od státu dostanou přes milion

Mohlo hnutí Andreje Babiše získal více hlasů ve volbách do Evropského parlamentu? Někteří jsou přesvědčeni, že ANO. Podle politického marketéra Jakuba Horáka tomu napovídá mapa s výsledky.

Přidejte svůj názor 126 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Ve volbách do Evropského parlamentu nejde jen o křesla, ale samozřejmě také o peníze. Partaje které získaly hlasy alespoň jednoho procenta voličů, dostanou od státu na úhradu volebních nákladů 30 korun za každý hlas.

Vedle sněmovních mají nárok na příspěvek hnutí Hlas a recesistická skupina ANO, vytrollíme europarlament. Ta získala 1,56 procent hlasů, volilo jo 37 046 oprávněných voličů: Znamená to, že by od státu mělo hnutí dostat celkem 1 111 380 korun. Lídryně hnutí Lucie Schejbalová přitom před volbami prohlásila, že její strana má na kampaň jen 249 korun. 

„Vážení voličky a voliči. Děkujeme za krásných 37 000 hlasů. Za 1.56 procent hlasů. Jsme 9 nejsilnější politické uskupení v zemi. Nicméně je zklamáním, že jsme nezískali 8 mandátů, jak jsme si předsevzali. Pán předseda vyvodil osobní odpovědnost a na hodinu propustil Ištvána Jesetera, který byl již od debaklu ve studenstkých volbách v demisi. Teď se na pár týdnů odmlčíme a ozveme se. A slovy klasika: Nic nekončí, jedeme dál,“ vzkázala prostřednictvím facebooku skupina ANO, vytrollíme europarlament.

Z hnutí ANO už před volbami zaznívaly obavy, že by toto uskupení s podobným názvem, které navíc mělo nižší vylosované číslo do voleb a tudíž voliči nejprve narazili na jeho volební lístek a pak až na lístek hnutí Andreje Babiše, mohlo ukrást hlasy „skutečnému“ hnutí ANO.

Podle politického marketéra Jakuba Horáka byly tyto obavy oprávněné a v praxi tak zřejmě recesisté Babišovi opravu nějaké hlasy sebrali. „ANO, vytrollime europarlament skutečně bralo hlasy ANO, protože nebodovalo například v Praze, kde by se hlasy pro recesisty daly čekat, nýbrž jejich hlasy kopírují rozložení hlasů Babišova hnutí,“ vysvětluje.

Úspěchu recesistů si všiml také novinář Jaroslav Kmenta. „Jihomoravské uskupení ANO, vytrollíme europarlament získalo 1,56 % (předběhli i Svobodné i kandidátku Jaromíra Štětiny),“ zdůraznil.

Loading...
Vstupte do diskuze (126)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie vtrhla do sídla Středočeského kraje, jde po podezřelých smlouvách

25.06.2019 15:15 Aktualizováno Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od dnešního rána zasahují na…

Lobista Horáček je Tonda Blaník v realitě, upozorňuje komentátor

25.06.2019 14:51 V kauze shánění kompromitujících materiálů na politickou konkurenci Andreje Babiše (ANO) z dob, kdy…

Zeman dorazil na "svou" Vysočinu. Pustil se do demonstrantů proti Babišovi

25.06.2019 14:14 Aktualizováno Účastníci demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) podle prezidenta Miloše Zemana…

Čtou jen slevové letáky a titulky, pustil se do voličů ANO známý režisér

25.06.2019 14:10 Aktualizováno Režisér, producent a komentátor deníku Reflex rozebral slavný výrok premiéra Babiše o řízení státu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama