Netolického projekt je cesta, ale nesmí být na úkor ČSSD, vzkazuje Zimola

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola se domnívá, že spolupráce ČSSD s regionálními hnutími je jednou z cest, jak by se strana mohla dostat z krize. Sociální demokracie a její ideologie ale nesmí být podle něj v případných koalicích potlačeny. Zimola to řekl ČTK v reakci na projekt pardubického hejtmana Martina Netolického, který chce založit regionální hnutí složené z osobností a členů ČSSD.

Sjezd ČSSD (18.2.2018): Jiří Zimola
doporučujeme

"Myslím si, že by vůči voličům bylo poctivé, aby věděli, koho volí. A u regionálních hnutí na krajské úrovni mám někdy problém s tím, že na rozdíl od ODS, ČSSD, TOP 09, komunistů nebo lidovců nevím, jestli kompas ukazuje doleva, nebo doprava," řekl Zimola a doplnil, že zcela jiná kategorie jsou lokální politické formace na obecní úrovni.

Taková uskupení podle něj nemusí být zatížená jasnou ideologií, protože řeší například stavby místní kanalizace, chodníku nebo sportovních areálů. "Ale na regionální úrovni by směrem k voličům bylo poctivé, aby směřování doprava, či doleva bylo vidět. Vždyť kraje mají zákonodárnou iniciativu," řekl bývalý místopředseda ČSSD.

Netolického projekt Zimola nijak nezavrhuje, v jednom aspektu ho však vnímá jako ironickou shodu okolností. "Mrzí mě, že to přichází od Martina Netolického, který mě často kritizoval za nejednotu v sociální demokracii," uvedl Zimola.

ČSSD ztrácí podporu, což potvrdily víkendové volby do Evropského parlamentu, kdy strana nezískala žádný mandát. Podle Zimoly tím voliči dávají ČSSD jasný vzkaz. "Dostali jsme se z pozice strany, kterou lidé dříve volili, do pozice strany, která je nezajímá, a teď dokonce do pozice strany, kterou opovrhují," řekl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezident Zeman podepsal zvýšení letošního schodku na 500 miliard

15.07.2020 17:10 Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu, která zvyšuje schodek letošního státního rozpočtu až na…

Senát hodlá vyzvat vládu k vypovězení jedné ze smluv s Hongkongem

15.07.2020 14:13 Senát by měl apelovat na vládu, aby vypověděla smlouvu mezi ČR a Hongkongem o předávání osob…

Spolu silnější: Odborníci v čele s generálem Pavlem chtějí ČR připravit na…

15.07.2020 13:57 Odborníci v čele s bývalým představitelem české armády i Severoatlantické aliance (NATO) generálem…

Havlíček dle opozice na part-time job nestačí. Za nehodami je nedostatek…

15.07.2020 12:09 Nehody na železnicích jsou podle místopředsedy sněmovního dopravního podvýboru Ondřeje Polanského …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama