Babiš se chtěl vysmát včerejším demonstracím: Bojíte se, co? Jste morální bahno, vzkázali mu Češi

Do protivládních protestů se tento týden namísto Prahy zapojily více než dvě stovky měst a obcí po celé republice. Demonstranti už několik týdnů žádají nezávislou justici, kterou podle nich ohrožuje nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová, i dialog s premiérem Andrejem Babišem. Ten se ale demonstrantům na sociálních sítích jen vysmál.

Přidejte svůj názor 132 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Premiér Andrej Babiš si chtěl na sociálních sítích rýpnout do demonstrantů, využil k tomu dvě fotky z protestu v českých Budějovicích. Jednu z nich zveřejnil Český rozhlas a byla pořízena z pohledu řečníků. Zachycuje také dav demonstrantů, z nichž někteří drží českou vlajku.

Vedle pak položil druhý snímek, který koluje po sociálních sítích. Ten byl pořízen ze vzduchu a ukazuje, že demonstrantů bylo na náměstí méně, než se může zdát dle první fotky. Podle ní bylo náměstí v Budějovicích zaplněno jen z menši části.

„Srovnejte obě fotky a napište mi, co si o tom myslíte,“ rýpnul si Babiš do lidí, kteří proti němu protestují už několik týdnů v kuse.

Jenže soucitných reakcí, které zřejmě čekal, se nedočkal. „Myslím, že iROZHLAS.cz v textu k fotce uváděl, že náměstí je obsazeno z 1/4. Kde je problém?“ zajímá politologa Kamila Švece.

Na jeho slova zareagoval i 1. místopředseda STAN Jan Farský. „Co si o tom myslím? Že jste z těch protestů dost zoufalej,“ vrátil Babišovi úder poslanec. „Ano, asi to není nic příjemného, když vás nenávidí víc jak polovina národa. Musí být vzteky bez sebe, spasitel,“ přitakala mu jedna z diskutujících.

Některé zajímalo, proč si Babiš nevybral raději fotku z Václavského náměstí, kde se minulý týden podle odhadů na demonstraci sešlo 50 až 70 tisíc lid. „ Na obou vidím, že to lidem není jedno,“ napsala Babišovi další z Češek.

„Vidím, že lidi štvete tolik, že raději obětujou svůj čas a jdou vyjádřit nesouhlas s vaší politikou. Rozhodně by radši vydělávali peníze, nebo se bavili nějakou příjemnější cestou. A taky vidím premiéra, kterej se bojí postavit protestujícím v jednoduchém televizním duelu... aby konečně mohl ukázat, jak "ti demonstrující nepoznají rozdíl mezi státním zástupcem a soudcem“,“ přidal se další.

„Jsi nervózní Andreji, viď? Nedivím se ti. V Praze zase přijde ještě větší dav než minule,“ slibuje další z Babišových kritiků. „Bojíte se, co? To by Vás jinak ani nenapadlo! Jste morální bahno a My to víme!!!!!!!“ napsala další z Češek.

Někteří se ale premiéra naopak zastali. Poukázali na to, že sice demonstrují stovky či tisíce lidí, Babiše a jeho ANO ovšem volí miliony občanů. „Jen pár ovcí, které nevědí co tam dělají než aby něco dělali,“ hájí Babiš jedna z jeho příznivkyň.

Loading...
Vstupte do diskuze (132)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se rozčílil: Je mi zle, tohle je neuvěřitelné! Pak se vysmál…

16.07.2019 22:29 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš po týdnu zveřejnil další ze svých hlášení. Tohle nese pořadové číslo 100. V…

Práskač Zdechovský žaluje na Česko v EU? Hlupáky ze sebe dělat nenecháme,…

16.07.2019 22:04 Aktualizováno Jak jsme vás již informovali, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že zdanění…

Komunisté a ANO jsou spokojeni se spoluprací při toleranci vlády

16.07.2019 19:50 Komunisté a představitelé hnutí ANO se při hodnocení toleranční dohody shodli, že spolupráce má…

Fraška, otrávená ČSSD. Z krajů se valí kritika na vedení strany, ozvali se…

16.07.2019 17:07 Aktualizováno Regionální představitelé sociální demokracie, které dnes oslovila ČTK, jsou většinou spokojeni s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama