"Trafiky" pro Novákovou a Ťoka? Babiš rázně odmítl spekulace

Hnutí ANO nebude navrhovat své bývalé ministry Dana Ťoka a Martu Novákovou na velvyslanecké pozice. Vyplynulo to z odpovědi premiéra Andreje Babiše (ANO) na dotazy Věry Kovářové (STAN) při dnešních sněmovních interpelacích. O tom, že Ťok a Nováková mají zájem o působení v českých diplomatických službách, napsal před týdnem server Respekt.cz.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dan Ťok
doporučujeme

"Hnutí ANO od vstupu do vlády v lednu 2014 nikdy nenavrhlo žádného velvyslance a nikdy žádný velvyslanec na náš návrh nebyl schválen," řekl Babiš. Připomněl, že kandidáty na místa velvyslanců navrhuje ministr zahraničí po konzultaci s prezidentem, až následně je projednává vláda. Kovářové, jejíž interpelace se týkala "politických trafik" a "zlatých padáků", Babiš vzkázal, že se stala obětí "nesmyslů, drbů, nepravd".

Ťok by se mohl stát podle Respekt.cz příštím velvyslancem v Indonésii. Zájem o velvyslanecké místo webu potvrdil. "Kdyby taková nabídka přišla, tak bych ji velmi vážně zvažoval," řekl podle serveru. Dodal, že "není tak daleko, aby si vybíral region".

Nováková serveru řekla, že jí premiér sdělil, ať si řekne, co chce dělat. "Třeba kdybych chtěla do diplomacie, že mě v tom podpoří. Řekla jsem, proč ne, tak diplomacie," uvedla. Poznamenala, že zatím nemá žádnou konkrétní nabídku.

Ťok s Novákovou odešli z čela ministerstva dopravy a ministerstva obchodu a průmyslu na konci dubna. Zatímco Ťok skončil ve funkci na vlastní žádost, o odchodu Novákové rozhodl Babiš.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová a Vostrá se střetly v televizi. Komunisté trvají na snížení…

16.06.2019 14:42 Aktualizováno Komunisté trvají na snížení schodku státního rozpočtu pro příští rok na 30 miliard korun. V…

Vláda něco tají? Opozice chce ve Sněmovně opět řešit financování…

16.06.2019 14:14 Opozice v čele s ODS chce v úterý ve Sněmovně znovu řešit financování sociálních služeb v krajích.…

Okamura má smůlu? ČSSD bude ve vládě s ANO, dokud to půjde, říká Onderka

16.06.2019 12:27 ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,…

Soukup se vzteká na senátora Růžičku, vadí mu Zelený salónek

15.06.2019 21:57 Aktualizováno Senátor Jiří Růžička podpořil připravovanou ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. O svém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama