Jen, ať se poperou. Schwarzenberg se vložil do sporu Kalouska s Pospíšila

Jak jsme vás již informovali, TOP 09 po volbách do Evropského parlamentu otřásají neshody. Jeden ze zakladatelů strany a předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek opakovaně veřejně kritizoval stranického šéfa Jiřího Pospíšila. A čestný předseda strany Karel Schwarzenberg s ním do velké míry souhlasí.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)
doporučujeme

I když TOP 09 ve volbách zabodovala a do Evropského parlamentu se probojovali kromě zástupce STAN Stanislava Polčáka i Luděk Niedermayer a Pospíšil, ve straně sto skřípe. Kalousek svého stranického šéfa jen pár minut po skončení eurovoleb tvrdě kritizoval. Vyčetl mu například, že se strana nedokázala dohodnout také s Jaromírem Štětinou či Pavlem Teličkou. Pospíšil ale kritiku odmítl.

Kalousek navíc tvrdí, že „není možné skloubit pozici europoslance a předsedy strany“. Pospíšil dnes pendluje mezi Bruselem, Štrasburkem a Prahou, protože je nejen europoslancem a předsedou TOP 09, ale i členem pražského zastupitelstva. Navíc je dál aktivní v Muzeu Kampa.

K aktuální situaci TOP 09 se vyjádřil i Schwarzenberg. „Politická strana, to je vždycky společnost různých lidí. Lepších a horších, nadanějších a hloupějších. Já jsem s ní celkem vzato spokojen. Každá strana se mění. Musí se měnit a vyvíjet, kdyby ustrnula, stala by se bezúčelnou a lidi by se o ni nezajímali,“ myslí si jeden ze zakladatelů TOPky.

Ani spory mezi Pospíšilem a Kalouskem mu, zdá se, nevadí. „V politických stranách byly vždycky spory a souboje mezi politiky. Je mi přes osmdesát a politiku pozoruji už skoro sedmdesát let. Tohle tu vždycky bylo a bude, vždycky se politici prali, tak co? Nijak zvlášť mi to nevadí,“ přiznal v rozhovoru pro Týden.

Přesto přiznává, že souhlasí s Kalouskem a že ani on nechtěl, aby Pospíšil vedl stranu jako lídr kandidátky do eurovoleb. „Já jsem byl toho názoru, že se má Jiří Pospíšil soustřeďovat na jeden úkol. Že není dobré dělat obojí. Jsem starý myslivec a vím, že většinou se nepodaří jednou ranou odstřelit dva zajíce. Člověk musí vědět, co chce,“ dodal Schwarzenberg.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tomáš Klus překvapil: Tohle ve světě nemá obdoby. Jsem pyšný na naši…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Českou republiku navštívil předseda tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa. V sídle Senátu se…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Miloš Zeman musí do nemocnice, bude hospitalizován několik dní

16.10.2019 17:06 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne nastoupí na až čtyři dny do nemocnice. Půjde o…

Chováte psy? Pravidla se mají znovu zpřísnit, novela prošla Sněmovnou

16.10.2019 16:12 Aktualizováno Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama