Kdo platí demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii? Akce stojí desítky tisíc

Už zítra se bude na a pražském Václavském náměstí opět demonstrovat nejen proti premiérovi Andreji Babišovi, ale také proti ministryni spravedlnosti Marii Benešová. Právě ta se zajímá o to, kdo tyto protivládní akce vlastně platí, protože musí stát řádově desetitisíce. Odpověď je jednoduchá.

Přidejte svůj názor 315 komentářů

Prahou prošla demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Ministryně spravedlnosti v nedělí Partii tvrdila, že demonstrovat chodí lidé, kteří nesnáší prezidenta a premiéra. A rozhodně prý nejde o většinu. „Je zajímavé, kdo ty demonstrace platí. Jsou tam plazmové obrazovky, je tam ozvučení, pořádají se tam koncerty, ty taky něco stojí, takže to na mě dělá takový nepříjemný dojem,“ vysvětlovala Benešová.

O tom, kdo spolek platí, se přitom může každý přesvědčit na vlastní oči na transparentním účtu. Podporovatelé skupiny Milion chvilek pro demokracii a demonstrantů posílají částky od několika korun do několika tisíc. Většina lidí přispívá jednorázově, jsou ale i tací, kteří peníze posílají každý měsíc.

Jen dnes na účtu přibyly příspěvky od desítek osob. 

Spolu s penězi mnozí posílají i vzkazy. „Děkuji všem kteří se chtějí a mohou zúčastnit boje za demokracii,“ napsal například pan Luděk, který přispěl dvěma tisíci. „Čapí hnízdo byl původně dvůr Semtín,ten patřil mému dědovi,kterého komunisti vyhnali,dnes si to komunista estébák přejmenoval na Čapí hnízdo,“ píše ve svém vzkazu pan Mirko.

Další poslali vzkaz přímo Benešové a Babišovi. „Skvělá práce, díky. Ať se Bureš a Beneška podívají kdo celou tuto iniciativu platí - MY občané!“ uvádí pan Jiří, který poslal tisícovku. Mezi dárci jsou také známé osobnosti. Jde například o političku a dokumentaristku Olgu Sommerovou, která věnovala částku 3000 korun. Stejnou sumou přispěla také držitelka dvou zlatých lvů Simona Rybáková.

Díky transparentnímu účtu se také dozvíme, že organizátoři zaplatili 35 tisíc za LED obrazovku v Ostravě, 48 tisíc a 64 tisíc za letáky zvoucí na demonstraci, která se bude konat zítra, nebo 200 tisíc za technické zajištění demonstrace, která se konala 21. 5. 2019. Dalších 100 tisíc pak stály tři LED obrazovky umístěné ve stejný den na Václavské náměstí.

Za poslední rok lidé poslali více než 2,8 milionu korun, organizátoři pak za stejnou dubu utratili asi 2,7 milionu, jsou tedy stále v plusu.

Loading...
Vstupte do diskuze (315)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyn zůstává v ČSSD. Na vyloučení se nenašlo dost hlasů

20.09.2019 17:50 Poslanec Jaroslav Foldyna i šéf krajské ústecké ČSSD Miroslav Andrt dnes přestáli hlasování o…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 17:25 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Šik proti Zemanovi? Fiala navrhl schůzku opozičních stran, vyjma SPD

20.09.2019 17:20 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním…

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 16:11 Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama