Premiér naštval poslance: Tohle je fakt zlej sen. Babiši, vy nejste stát! Děláte ostudu

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve Sněmovně mluvil o návrhu auditní zprávy Evropské komise ohledně svého střetu zájmů. Poslancům řekl, že dokument považuje za útok na Česko a na české zájmy a za destabilizaci Česka. Jeho slova některé poslance pořádně vytočila.

Přidejte svůj názor 73 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Babiš například tvrdil, že ve střetu zájmů není a že se kvůli němu a jeho bývalé skupině Agrofert žádné evropské dotace vracet nebudou. Tvrdil také, že návrh auditní zprávy stojí na absurdní konstrukci a že špatně vykládá české právo. „Evropský úředník pohrdá českými zákony," zlobí se Babiš, který připomněl, že Agrofert vložil do svěřenského fondu, aby splnil český "lex Babiš".

„A. Babiš k auditu. Prý se proti němu spikla nejen opozice, ale celá Evropa, všichni na něj útočí a vlastně ohrožují i ČR. Já bych řekl, že jediný, kdo ohrožuje naší zemi je premiér, který dělá ostudu a kvůli kterému hrozí, že občané zaplatí stovky milionů za Agrofert,“ zareagoval na jeho slova předseda ODS Petr Fiala.

Podobně reaguje i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „Podle Andreje Babiše je audit Evropské komise útokem na ČR. Zatahovat naši zemi do vlastních kauz je sprostou urážkou českých občanů. Pan premiér by měl přestat dělat z naší země banánovou republiku a podat demisi. Ani Chuck Norris nedokáže obhájit neobhajitelné,“ rýpnul si europoslanec.

„Pane premiére, nejde o žádný útok “na Babiše”, je to pouze obrana EU před zneužíváním dotací, z čehož jste podezřelý. A už vůbec nejde o útok “na Česko.” Vy nejste stát!“ vzkázala Babišovi místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Považuji audit za útok na Českou republiku, prohlásil ve Sněmovně Andrej Babiš A odešel na schůzku s ministrem obrany, kde zváží vyhlášení všeobecné mobilizace.“ utahuje si z premiéra politik ODS Martin Kuba.

Podobné „obavy“ má i místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. „Považuji audit za útok na Českou republiku, prohlásil ve Sněmovně Babiš. Útok to je, to má premiér pravdu, ale na podvody jednoho konkrétního člověka. Doufám jen, že si teď ten “útok” vrchní velitel ozbrojených sil a Babišův ochránce na Hradě nevyloží nějak po svém,“ ironicky poznamenal.

„Projev premiéra pokračuje. Těžko se ale orientujeme v tom, kdy mluví předseda Vlády ČR a kdy vlastník Agrofertu. Problém je v tom, že on se cítí být vlastníkem nejen Agrofertu, ale i České republiky,“ posteskl si předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Na plénu vystoupil také například ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Ani on opoziční politiky nenadchl. „Ministr průmyslu a obchodu právě na plénu poslanecké sněmovny obhajuje dotaci na toustový chléb, kterou obdržela firma pana premiéra. Nemůžete mě někdo vzbudit? Tohle je fakt zlej sen,“ žádá pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík.

Loading...
Vstupte do diskuze (73)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šabatová končí ve funkci ombudsmanky: Udělala jsem, co bylo v mých silách

18.02.2020 17:03 Desítky kytic dnes na rozloučenou od nynějších i bývalých zaměstnanců kanceláře ombudsmana dostala…

Zásadní verdikt o lex Babiš. Je další fungování vlády ohroženo?

18.02.2020 16:41 Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček respektuje dnešní verdikt Ústavního soudu (ÚS)…

Lex Babiš platí. Ústavní soud zamítl návrhy prezidenta i poslanců

18.02.2020 16:16 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) zamítl návrhy prezidenta Miloše Zemana a poslanců ANO na zrušení části zákona o…

Prohra Zemana a Babiše. Opozice jásá nad verdiktem Ústavního soudu

18.02.2020 16:09 Aktualizováno Piráti po rozhodnutí Ústavního soudu, který potvrdil platnost zákona o střetu zájmů, vyzvali české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama