Stádo volů s koblihou v tlamě? Herec Tomáš Hanák se pustil do Babiše

Na včerejších demonstracích, kterých se zúčastnilo přibližně 120 tis. lidí vystoupila řada osobnosti. Populární herec Tomáš Hanák ve svém projevu zkritizoval vládu a zejména jeho předsedu Andreje Babiše.

Přidejte svůj názor 122 komentářů

Na Václavském náměstí se sešly desetitisíce lidí
doporučujeme

Demonstrace namířené proti vládě Andreje Babiše se odehrávají pravidelně od konce dubna. Spustila je výměna v křesle ministra spravedlnosti, když Jana Kněžínka vystřídala Marie Benešová, která v minulosti bagatelizovala trestní stíhání premiéra Andreje Babiše.

Jedním z řečníků na demonstraci byl i herec Tomáš Hanák, který se k politice pravidelně vyjadřuje, a který svého času spolupracoval na nekorektním pořadu Česká soda.  „Nejlepší nakonec. Já jsem svůj text dramaticky zkrátil. Bylo řečeno tisíckrát, že je neuvěřitelné, kolik vás tady je. Myslím, že je to fantastické i proto, že snímky, fotky a zpravodajství z dnešního Václaváku naplněného hrstkou křiklounů, se v této chvíli už rozletěla do světa, a já z toho mám radost, že tyhle snímky uvidí třeba v Budapešti nebo ve Varšavě, ale třeba také v Hamburku, Berlíně, Paříži a v Barceloně. Já jsem fakt pyšnej,“ řekl v rámci svého projevu.

Jeho komentář nepostrádal typický humor. „Děláme naší zemi zatraceně dobrou reklamu. Dáváme jasně najevo, že nejsme stádo poslušných ovcí nebo volů s koblihou v tlamě, s rudou pandou na standartě nad Pražským hradem a s českou ministryní spravedlnosti, kterou by ovšem bylo lepší titulovat ministryně české spravedlnosti, té naší,“ uvedl.

Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář na demonstracích také zkritizoval předsedu vlády, v jehož svěřenském fondu je firma Agrofert. „Nebudeme dělat, že je normální, aby premiérem naší země zůstával člověk v takovém střetu zájmů, jehož osobní problémy poškozují celou zemi. Požadujeme demisi Andreje Babiše,“ uvedl Minář ze spolku, který se na organizaci akce podílí.

„Musíme vzkázat premiérovi, že veřejné rozpočty nejsou bankomatem pro jeho podnikání,“ sdělil na demonstraci David Ondráčka ředitel Transparency International.

Loading...
Vstupte do diskuze (122)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová a Vostrá se střetly v televizi. Komunisté trvají na snížení…

16.06.2019 14:42 Aktualizováno Komunisté trvají na snížení schodku státního rozpočtu pro příští rok na 30 miliard korun. V…

Vláda něco tají? Opozice chce ve Sněmovně opět řešit financování…

16.06.2019 14:14 Opozice v čele s ODS chce v úterý ve Sněmovně znovu řešit financování sociálních služeb v krajích.…

Okamura má smůlu? ČSSD bude ve vládě s ANO, dokud to půjde, říká Onderka

16.06.2019 12:27 ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,…

Soukup se vzteká na senátora Růžičku, vadí mu Zelený salónek

15.06.2019 21:57 Aktualizováno Senátor Jiří Růžička podpořil připravovanou ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. O svém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama