Poslanec Růžička (ANO) žene policisty před inspekci, do kauzy se vložila i Benešová

Poslanec a zastupitel města Postoloprty Pavel Růžička (ANO), který byl před časem s dalšími devíti zastupiteli obžalován z trestného činu nedbalosti při správě cizího majetku, podal trestní oznámení na policisty, kteří kauzu z roku 2015 vyšetřovali. Píše o tom regionální vydání Mladé fronty Dnes (MfD).

Přidejte svůj názor

Inspekce policie České republiky
doporučujeme

"Rozhodl jsem se k tomu poté, co ve zprošťujícím rozsudku kolegů byl zpochybněn znalecký posudek. Policie má postupovat čestně a podle zákonů, což se v našem případu nestalo," uvedl Růžička.

Kauza se týká prodeje městského domu za cenu, která byla podle žaloby podhodnocená a město poškodila. Zastupitelstvo schválilo prodej nemovitosti na náměstí v roce 2015. V minulosti se o to pokoušelo několikrát, ale nenašel se kupec. Schválená cena byla milion korun. Rozhodnutí napadl jeden z místních, který chtěl objekt také koupit. Podle podané obžaloby byl prodej uskutečněn za nevýhodnou cenu.

Revizní posudek při hlavním líčení u soudu v Chomutově ale ukázal, že cena nevýhodná nebyla. Zprostit viny zastupitele navrhla v závěrečné řeči státní zástupkyně.

Město Postoloprty bude žádat od státu omluvu a pět milionů korun za zásah do své pověsti. Podle starosty Postoloprt Zdeňka Pištory (Občané pro město a venkov) bude město nejprve usilovat o vyrovnání mimosoudní cestou.

Růžičkovi vadí postup policejního vyšetřovatele a jeho nadřízeného. Podnět k prověření, zda nedošlo ke zneužití pravomoci úřední osoby či maření úkolů úřední osoby z nedbalosti, podal na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

Podle serveru Česká justice ministryně spravedlnosti Marie Benešová zvažuje podání kárné žaloby na dozorující státní zástupkyni, píše deník. Státní zástupkyně Radka Pavlišová si za svými kroky stojí. "Paní ministryně má právo podat kárnou žalobu, pokud tak učiní, budu se samozřejmě bránit, neboť jsem přesvědčena, že jsem postupovala v souladu se zákonem," sdělila.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová a Vostrá se střetly v televizi. Komunisté trvají na snížení…

16.06.2019 14:42 Aktualizováno Komunisté trvají na snížení schodku státního rozpočtu pro příští rok na 30 miliard korun. V…

Vláda něco tají? Opozice chce ve Sněmovně opět řešit financování…

16.06.2019 14:14 Opozice v čele s ODS chce v úterý ve Sněmovně znovu řešit financování sociálních služeb v krajích.…

Okamura má smůlu? ČSSD bude ve vládě s ANO, dokud to půjde, říká Onderka

16.06.2019 12:27 ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,…

Soukup se vzteká na senátora Růžičku, vadí mu Zelený salónek

15.06.2019 21:57 Aktualizováno Senátor Jiří Růžička podpořil připravovanou ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. O svém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama