Babiš všem lhal? Čechům je pro smích kvůli tomu, co napsal na facebook

Premiér Andrej Babiš se stal terčem posměchu. Může za to jeho pravidelné týdenní hlášení, které zveřejňuje každou neděli na facebooku. Tento víkend se pochlubil, s kým vším se setkal na oslavách 75. výročí Dne D neboli Operace Overlord. Jenže se poněkud spletl.

Přidejte svůj názor 136 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Babiš v neděli na facebooku referoval o aktuálních tématech, mimo jiné mluvil i o oslavách výročí vylodění v Normandii. „Měl jsem i možnost si popovídat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. O tom jsem vám psal už v týdnu. Dál jsem mluvil s kanadským premiérem Justinem Trudeau, německou kancléřkou Angelou Merkelovou nebo francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Dále tam byli premiéři Polska, Beneluxu, Austrálie a prezident Nového Zélandu. Slovensko zastupoval místopředseda vlády. Byl jsem velice hrdý na naši historii, na to, že naši letci se zúčastnili této klíčové operace proti nacistickému Německu a následně poražení hitlerovského fašismu,“ psal v původním textu.

Hned ale sklidil posměch, lidé mu totiž připomínali, že Nový Zéland žádného prezidenta nemá. Ozval se například i někdejší místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (ČSSD). „Teď jsem si přečetl v hlášení Andreje Babiše jak se na 75. výročí operace Overlord setkal s prezidentem Nového Zélandu! Mezi náma, docela bych mu to přál. Jen to má jeden háček. Nový Zéland žádného prezidenta nemá!! Hlavou Nového Zélandu je britská královna...“ poučoval Babiše sociální demokrat.

Nebyl zdaleka jediný, kdo si této velké nesrovnalosti všiml. „Andrej Babiš, první člověk na světě, který potkal prezidenta Nového Zélandu,“ poznamenal jeden z všímavých čtenářů. „Kdepak asi marketingový tým, co mu to píše, udělal chybu,“ smál se jeden z Čechů. „On je nejen estébák, ale i vůl...“ nebral si servítky další.

„Jestliže Babiš tvrdí, že mluvil s premiérem NZ, tak mu to sakra věřme. A když tvrdí, že nebyl spolupracovníkem StB, tak je to také pravda. Věřme mu. Jinak se s námi bude soudit až do smrti,“ ironicky poznamenal jiný diskutující.

Následně si chybu uvědomili i správci Babišova profilu, následně totiž text upravili. Zmínku o novozélandském prezidentovi nahradili slovy: „Dále tam byli premiéři Polska, Beneluxu, Austrálie a Nového Zélandu.“ Fotka původního znění textu ale doteď koluje po sociálních sítích.

Loading...
Vstupte do diskuze (136)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejlepší prezident po roce 1989? Havel převálcoval Zemana, ukazuje průzkum

22.11.2019 17:08 Aktualizováno Nejlepším prezidentem po roce 1989 byl podle mínění lidí Václav Havel. Jako nejlepšího ho v…

ANO oslabilo. Které strany to mají nahnuté? Nový volební průzkum

22.11.2019 16:13 Podpora hnutí ANO v listopadu mírně klesla, nicméně ji má mezi politickými stranami nadále největší…

Za stíháním Babiše stál Chovanec? Novinář Přibil má být obžalován pro…

22.11.2019 13:12 Policie navrhuje obžalovat novináře Marka Přibila za pomluvu kvůli textu zveřejněnému na serveru…

Babiš slibuje: Národní investiční plán představíme do Vánoc

22.11.2019 12:53 Vláda představí Národní investiční plán do Vánoc. Na setkání s představiteli českého stavebnictví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama