S Babišem v EU nechce nikdo mluvit? Z Bruselu přišly hodně pikantní zpávy

Závěry předběžného auditu Evropské komise (EK), který se týká jeho údajného střetu zájmů a unijních dotací pro Agrofert Holding, pořádně naštval premiéra Andreje Babiše (ANO). Ihned prohlásil, že chce o věci mluvit s předsedou komise Jeanem-Claudem Junckerem. Jenže to se mu prý nepodaří.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Babiš se už minulý týden nechal slyšet, že o auditu hodlá na summitu EU, který se bude konat na konci června, mluvit s předsedou komise Jeanem-Claudem Junckerem. „Já se určitě zeptám pana Junckera, jak je možné, že má takové nekompetentní auditory. Protože jejich chování bylo skandální," tvrdil Babiš před pár dny.

Jeho slova ale znepokojila některé europoslance. Už samotná schůzka by podle nich dokazovala Babišův střet zájmů. „Andrej Babiš řekl, že poletí řešit své dotace s předsedou EK Junckerem. To není očividný střet zájmů? Který jiný příjemce dotací může sednout na letadlo a řešit své problémy s šéfem Komise?“ diví se staronový europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Podobně se vyjádřil i Peter Ježek, který v nedávných eurovolbách post europoslance neobhájil. „Kdo z prošetřovaných Evropskou komisí má z titulu své funkce přístup k jejímu předsedovi, aby se u něj mohl snažit prošetřování ovlivnit? To o konfliktu zájmů říká všechno. Juncker samozřejmě debatu na toto téma odmítne,“ předvídá další dění ježek, který se před pěti lety do Evropského parlamentu dostal za hnutí ANO.

A slova dalšího končícího europoslance naznačují, že k podobnému jednání mezi Babišem a Junckerem opravdu nedojde. „V reakci na hlášku Andreje Babiše, že bude o auditu chtít jednat s Junckerem, mi bylo dnes v Bruselu řečeno, že není chuť se s premiérem bavit o ničem, natož o šetření jeho kauz. Údiv nad jeho nekompetentnosti, jaké komentáře činí. Prý překročil všechny hranice,“ popsal končící europoslanec Pavel Telička, co se v EU povídá o českém premiérovi.

Loading...
Vstupte do diskuze (39)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 21:11 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Babišovi se nelíbí, že vláda rozhoduje o platech starostů

21.11.2019 19:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že vláda rozhoduje o výši odměn starostů a dalších…

Studenti vyzvali premiéra Babiše, aby se jasně vyjádřil k situaci v…

21.11.2019 17:23 Studenti vysokých škol vyzvali v dopise premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odsoudil reakci Číny na…

Pod petici lidovců za ústavní ochranu vody už se podepsaly tisíce lidí

21.11.2019 17:04 KDU-ČSL posbírala po celé republice už kolem 20.000 podpisů pod petici za ústavní ochranu vody a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama