Kočí bydlí v ministerském bytě. Platí ho občané ČR

Praha - Kristýna Kočí, hlavní aktérka v úplatkářské kauze VV bydlí v bytě ministerstva pro místní rozvoj, ačkoliv nemá s tímto ministerstvem nic společného. Byt jí navíc platí sněmovna.

Přidejte svůj názor

Kristýna Kočí
doporučujeme

Byt spadá pod ministra Jankovského, který se v této věci nijak zvlášť neangažuje. O tom, že v bytě bydlí Kočí, se dozvěděl od jednoho ze svých podřízených. "Nikdo z náměstků to obsadit nechtěl, ona projevila zájem, tak to nebyl problém," sdělit ministr deníku Právo.

Kočí platí podle ministra Jankovského za byt „kolem deseti tisíc měsíčně“. Přitom tržní nájem v lokalitě v okolí pražského Staroměstského náměstí je několikanásobně vyšší. Nezanedbatelné jsou také náklady na parkování, které představují téměř 40 tisíc korun ročně.

Realita je ovšem jiná. Ve skutečnosti bytové náklady platí sněmovna. Kočí i přesto, že celý život bydlí v Praze, si těsně předvolbami nechala zapsat bydliště v Ostravě, kde rovněž kandidovala. Tímto krokem se stala mimopražským poslancem a dostává měsíční příspěvek na bydlení, který činí téměř patnáct tisíc korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odpověď na audit o Babišovi? Česko chce víc času, žádá Brusel o…

19.07.2019 12:36 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj požádá Evropskou komisi, aby prodloužila třicetidenní lhůtu na…

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 09:26 Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Praha si nebezpečně zahrává? V zahraničí se píše o nepříjemném dění v Česku

19.07.2019 09:01 Server Politico se zaměřil na situaci kolem pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). „Postoj…

Popularita Babiše? Došlo ke změně. Podívejte se na nový průzkum

18.07.2019 22:13 Aktualizováno Nejlépe hodnoceným politikem ze členů vlády a předsedů parlamentních stran zůstává premiér a šéf…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama