Poměry v ANO odhaleny: Babiš je nešťastný člověk, je mi ho líto, zní ze strany

Petra Stuchlíka s velkou pompou Andrej Babiš přivedl do hnutí ANO jakožto kandidáta na primátora v Praze. Jenže na vládě v hlavním měste se dohodly jiné strany, které s hnutím ANO nepočítají. Podnikatel Stuchlík zjistil, že politika pro něho není to pravé a okomentoval svůj vztah k předsedovi hnutí.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Petr Stuchlík a Andrej Babiš
doporučujeme

"Přemýšlel jsem nad tím týdny, možná měsíce. Zároveň jsem nechtěl oznámení časovat před eurovolbami. Nechtěl jsem hnutí poškodit. Chtěl jsem se zároveň potkat s panem premiérem, což se nám povedlo minulý týden. Říkal jsem mu, že o tom přemýšlím,“ popsal svůj krok pro Deník N. Stuchlík.

Sám k sobě byl v rozhovoru Petr Stuchlík kritický. „Možná nejsem dobrý politik, možná bych se něco naučil. Otázka je, jestli člověk dokáže překročit svůj stín, a hlavně jestli to chce. Já chci věc posouvat rychle vpřed, dokážu postavit velkou, úspěšnou firmu. Z opozice tohle nejde. Nabídka pana premiéra byla na výkonnou funkci. Ocitl jsem se v politické pozici, která mi neseděla. Je lepší si to uvědomit, přiznat si to a odejít,“ řekl ke svému odchodu politik a podnikatel.

„Lidé mě před vstupem do politiky varovali, že ta pozice bude složitá. Já si uvědomuji, že hnutí ANO je ve složité pozici a je těžké ji vyřešit. Pořád je tam spousta lidí, kteří do něj vstoupili s ideály, ale je jich čím dál méně. Ten proces vede k tomu, že v hnutí přibývají lidé, kteří nemají alternativu. Začínají zde převažovat ti, kteří by i v době nulové nezaměstnanosti možná měli problém najít nějaké jiné uplatnění,“ uvedl Stuchlík.

Na závěr rozhovoru zkritizoval kolegu z pražské buňky Patrika Nachera. „Je to homo politicus, kterého politika baví. Myslím si, že nemá odstup. Třeba tím, jak dokáže plýtvat časem tím, že na zastupitelstvu řeší procesní pochybení, kterých se měla koalice dopustit. To vlastně nechápu,“ dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo nahradí Kuberu? O křeslo v Senátu se utká Hanza s Bergmanem

06.06.2020 19:01 Primátor Teplic Hynek Hanza (ODS) se utká s ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem …

První kolo hlasování o Kuberově nástupci skončilo

06.06.2020 14:49 Doplňovací senátní volby na Teplicku provázela i druhý den hlasování nízká účast. Volební místnosti…

Ruští diplomaté, jež vyhostilo Česko, opustí Prahu v neděli

06.06.2020 14:20 Dva ruští diplomaté, jež Česko vyhostilo v souvislosti s kauzou údajné hrozby českým komunálním…

Senát zvažuje, že by ho Sněmovna ve věci NKÚ nemohla přehlasovat

06.06.2020 09:35 Senát možná bude požadovat, aby jej Sněmovna při změnách pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu …

Související:

Právě se děje

Další zprávy