Česká televize lže? Kancléř Mynář povolal právníky, Kmenta se mu vysmál

Kancléř prezidenta Zemana, který je známý tím, že mu nebyla udělena bezpečnostní prověrka se rovněž věnuje podnikatelské činnosti v Osvětimanech. Ve spolupráci se spolek Chřibák vybudoval několik zařízení v obci, na které byly čerpány dotace.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Vratislav Mynář
doporučujeme

Na jeho podnikání se zaměřil pořad Reportéři ČT, který se kancléři nelíbil. Novinářům kancléř odmítl poskytnout vyjádření, ale připravil video se záběry na Osvětimany a okolí, kde hovoří o podnikání a obviňuje reportéry se lží

"To, co vidíte za mnou, je penzion Malovaný. Který provozuji, ale nikdy nepatřil ani mně, ani žádné z mých firem, jak lživě tvrdí některá média, v čele s Českou televizí. Stačí se podívat do katastru nemovitostí,“ uvedl ve videu kancléř.

"Reportáž reportérů České televize uvedla 5 lží a křivě mě obvinila z machinací a podvodů, na kterých není ani zrnko pravdy. Nenechám si to líbit a moji právní zástupci už připravují žaloby a trestní oznámení," komentoval ve videu také Mlynář a doplnil své vyjádřením vytažením zeleného igelitového pytle v němž je potřebná dokumentace, kterou však podle jeho slov reportéři nezkoumali.

Vysvětlit situaci na obrazovkách České televize Mynář odmítl. "Mám odůvodněné obavy, že i poskytnutí jednoduchého vyjádření – že si nejsem vědom žádného pochybení, dotační titul slouží svému účelu a díky našemu zásahu nedošlo ke zmaření prostředků, které stát do projektu investoval – by opět bylo zneužito k účelové manipulaci. Nebudu proto na otázky odpovídat,“ uvedl ve zprávě zaslané do televize.

Podle vyjádření mluvčí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dostal úřad podnět na prozkoumání porušení dotačních podmínek. "Pokud tedy shledáme, že k tomuto porušení mohlo dojít, tak tu celou věc, a to v souladu se zákonem, předáme příslušnému finančnímu úřadu, který má prošetření situace v gesci,“ uvedla mluvčí.

Video však vyvolalo reakci i v novinářském táboře. Například známý investigativní novinář sdílel klip s Mynářem a doplnil ho výrokem "Milión chvilek arogance...".

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na MZV končí politický náměstek Hlaváček, ve funkci se dlouho neohřál

14.10.2019 07:41 Politický náměstek ministra zahraničí Radek Hlaváček končí po dvou měsících ve funkci. Odchází z…

Zemanův expertní tým se sešel v Lánech, řešil vztah k EU a Turecko

13.10.2019 18:08 Expertní tým prezidenta Miloše Zemana dnes na zámku v Lánech za účasti premiéra Andreje Babiše (ANO…

ČSSD se propadla na dno. Nemusí se dostat do Sněmovny

13.10.2019 15:02 Podpora vládní ČSSD v září o jeden procentní bod klesla, menší vládní strana se podle modelu…

Česko bude na výzkum vesmíru dál dávat 1,5 miliardy ročně

13.10.2019 14:59 V příštích pěti letech bude Česká republika na kosmické programy jako člen Evropské kosmické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama