Totální debakl! Tady je někdo hodně nervózní, posmívá se Ovčáček demonstrantům

Tisíce Čechů ve stovkách měst v úterý znovu demonstrovaly proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Nejvíce lidí se sešlo v Brně, v Praze se tentokrát velká akce nekonala.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Ovčáček se ve svých statusech před úterními demonstracemi v regionech zaměřil především na spolek Milion chvilek a na kritiku demonstrantů. Sdílel například článek, podle kterého nejsou demonstrace spontánní. „Brněnské vedení KDU-ČSL nabízí zájezd klimatizovaným autobusem na nedělní (23.6.) pražskou demonstraci Milionu chvilek nenávisti na Letenské pláni,“ napsal na twitteru.

Postěžoval si také, že za něj někdo podepsal petici právě projektu Milion chvilek pro demokracii. „Tady je někdo hodně nervózní, když už se uchyluje k takovým podvůdkům. Aby bylo jasno, petici proti svobodným a demokratickým volbám jsem fakt nepodepsal,“ zlobil se mluvčí Hradu.

Na e-mail mu přišla zpráva vyzývajícího k potvrzení jeho podpisu. Jméno Ovčáček se nakonec na petičním archu opravdu objevilo. „Podvod dokonán. Tímto vyzývám Milion chvilek nenávisti, aby okamžitě mé jméno z této antidemokratické petice zmizelo!“ prskal mluvčí.

Úterní demonstrace, které se konaly na více než 300 místech, nakonec označil za „totální debakl Milionu chvilek nenávisti v regionech“. Poukázal na to, že třeba ve Zlíně, který má 75 tisíc obyvatel, protestovalo 400 lidí a v Brně s 381 tisíci obyvateli vyšlo do ulic „jen“ 5 tisíc protestujících.

„Jsem šťastný, že drtivé většiny občanů v českých, moravských a slezských regionech bije pro svobodu a demokracii a není zakaleno Milionem chvilek nenávisti. Díky!“ vzkázal těm, kteří zůstali doma a do protestů se nezapojili. „Demokracie, to není křičící dav na náměstí. Demokracie, to jsou občané u svobodných voleb,“ vzkázal Čechům mluvčí Miloše Zemana.

Loading...
Vstupte do diskuze (49)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána Milionu chvilek: Demonstrace nikoho nezajímají?

22.11.2019 17:15 Aktualizováno Letná zažila letos dva velké protesty proti Andreji Babišovi. Jak se ale ukazuje, zájem veřejnosti…

Nejlepší prezident po roce 1989? Havel převálcoval Zemana, ukazuje průzkum

22.11.2019 17:08 Aktualizováno Nejlepším prezidentem po roce 1989 byl podle mínění lidí Václav Havel. Jako nejlepšího ho v…

ANO oslabilo. Které strany to mají nahnuté? Nový volební průzkum

22.11.2019 16:13 Podpora hnutí ANO v listopadu mírně klesla, nicméně ji má mezi politickými stranami nadále největší…

Za stíháním Babiše stál Chovanec? Novinář Přibil má být obžalován pro…

22.11.2019 13:12 Policie navrhuje obžalovat novináře Marka Přibila za pomluvu kvůli textu zveřejněnému na serveru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama