Pirk o Trikolóru Klause ml. nestojí, přeběhlíci z ANO by se našli

Kardiochirurg Jan Pirk odmítl podpořit novou politickou stranu Václava Klause ml. Trikolóra. O dalších jménech, které by se ke straně mohly přidat se začíná spekulovat. Zatím má strana dva poslance, samotného Klause ml. a Zuzanu Majerovou zahradníkovou (oba zvoleni za ODS).

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Václav Klaus ml. ještě před založením nové strany avizoval, že by rád posílil o další poslance. Hnutí by rád podpořil svými odbornými znalostmi z kybernetiky bývalý poslanec za ANO Bohuslav Chalupa.

Lákavější posilou pro Klause ml. by byl Přemysl Mališ, aktuálně zvolený poslanec za ANO, čímž by se počet poslanců v uskupení rozšířil. Nicméně tuto informaci sám poslanec nepotvrdil.

Dalším možným členem Trikolóry by mohl být Jaroslav Foldyna, o jehož odchodu z ČSSD se spekuluje už dlouho.Zatím není zcela jasné jestli Klaus bude s lákáním vládních (a popřípadě i opozičních) poslanců dále pokračovat a jestli bude úspěšný.

Kromě poslanců si Václav Klaus ml. přál i podporu známého kardiochirurga, který mohl zaštítit zdravotnickou odbornost ve straně. „V žádném případě se necítím na to, abych v jeho straně byl odborným garantem pro oblast zdravotnictví. Když se mě na něco zeptá, tak mu odpovím – stejně jako komukoliv, kdo za mnou přijde s nějakým dotazem,“ odmítl své politické angažmá Pirk.

K Trikolóře se od jejího zrodu přidala bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, která Klause ml. dlouhodobě podporovala.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko znovu zažaluje EK kvůli pozastaveným dotacím Agrofertu

25.05.2020 19:38 Vláda dnes schválila žalobu na Evropskou komisi (EK) kvůli pozastavené dotaci pro společnost…

Vláda asi odpustí odvody menším firmám, podle Maláčové byl návrh schválen

25.05.2020 19:18 Aktualizováno Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen. Zaměstnavatel by…

Vláda schválila daňový balíček. U čeho se snižuje DPH?

25.05.2020 18:14 Aktualizováno Daň z přidané hodnoty (DPH) by měla u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní akce a sportovní…

Hamáček uspěl, od úterý se otevřou přechody s Rakouskem a Německem

25.05.2020 17:55 Aktualizováno Od úterý budou kontroly na hranicích s Rakouskem a Německem pouze namátkové, se zeměmi se otevřou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy