Pirk o Trikolóru Klause ml. nestojí, přeběhlíci z ANO by se našli

Kardiochirurg Jan Pirk odmítl podpořit novou politickou stranu Václava Klause ml. Trikolóra. O dalších jménech, které by se ke straně mohly přidat se začíná spekulovat. Zatím má strana dva poslance, samotného Klause ml. a Zuzanu Majerovou zahradníkovou (oba zvoleni za ODS).

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Václav Klaus ml. ještě před založením nové strany avizoval, že by rád posílil o další poslance. Hnutí by rád podpořil svými odbornými znalostmi z kybernetiky bývalý poslanec za ANO Bohuslav Chalupa.

Lákavější posilou pro Klause ml. by byl Přemysl Mališ, aktuálně zvolený poslanec za ANO, čímž by se počet poslanců v uskupení rozšířil. Nicméně tuto informaci sám poslanec nepotvrdil.

Dalším možným členem Trikolóry by mohl být Jaroslav Foldyna, o jehož odchodu z ČSSD se spekuluje už dlouho.Zatím není zcela jasné jestli Klaus bude s lákáním vládních (a popřípadě i opozičních) poslanců dále pokračovat a jestli bude úspěšný.

Kromě poslanců si Václav Klaus ml. přál i podporu známého kardiochirurga, který mohl zaštítit zdravotnickou odbornost ve straně. „V žádném případě se necítím na to, abych v jeho straně byl odborným garantem pro oblast zdravotnictví. Když se mě na něco zeptá, tak mu odpovím – stejně jako komukoliv, kdo za mnou přijde s nějakým dotazem,“ odmítl své politické angažmá Pirk.

K Trikolóře se od jejího zrodu přidala bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, která Klause ml. dlouhodobě podporovala.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi toho mají dost. Svrhnou premiéra? Evropská média propírají protest na…

24.06.2019 10:44 Aktualizováno Podezření vůči premiérovi Andreji Babišovi jsou tak závažná, že by do jejich vyšetření měl přerušit…

Andreje Babiše vypískali na olympiádě mládeže v Liberci + VIDEO

24.06.2019 10:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) prožil krušný víkend. Nejen, že proti němu na Letné demonstrovalo podle…

Ovčáček oznámil vstup do politiky. Setkal se s nezájmem

24.06.2019 10:19 Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana, Jiří Ovčáček, se netají svým negativním postojem k hnutí…

K protestu na Letné se vyjádřili ministři. Toto vzkazují demonstrantům

24.06.2019 10:18 Členové vlády při příchodu na dnešní zasedání kabinetu odmítali, že by byla v Česku ohrožena…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama