Až se definitivně na*erem, tak půjdeme na ten Hrad, burcoval Polívka s Kocábem v Liberci

Na náměstí v Liberci se sešlo na tisíc demonstrantů, aby pokračovali v protivládních protestech, které trvají již několik týdnů. Na akci vystoupilo s kritickými projevy několik osobností například bývalý ministr kultury Michael Kocáb nebo herec Vladimír Polívka.

Přidejte svůj názor 356 komentářů

Michael Kocáb
doporučujeme

Demonstrací provázel herec Karel Zima, který byl se svými slovy rovněž velmi kritický. „Nedávno jsem napsal na sociálních sítích, že tygr ví, že je tygr, a nesnaží se lítat. Slon ví, že je slon, a tak se nesnaží vyhloubit nějakou noru. Dokonce i trabant ví, že není land rover a není vůbec ve stresu, že mu chybí jeden náhon. Jen voliči ANO pořád ještě nevědí, že jsou pouze toaletní papír.“

S projevem vystoupil i Michael Kocáb, který se vracel do dob sametové revoluce. „Neuvěřitelný vzmach našich studentů, umělců a občanů způsobil během šesti listopadových a prosincových týdnů doslova zázrak. Docílili jsme toho bez cizí pomoci, bez krveprolití a za potlesku celého svobodymilovného světa. Což je úžasná zpráva. Stále to trvá, teď jde o to, aby se to udrželo dál,“ řekl.

Kocáb nad situací projevil určité překvapení. „Asi jsme neočekávali, že opět nastanou chvíle, kdy se opět budeme scházet na náměstích celé republiky a budeme se snažit tyto hodnoty bránit. Jak je možné, že se to stalo?“ ptal se protestujících.

Přítomné rozvášnil především herec Vladimír Polívka (syn Bolka Polívky)„Jenom chci říci a smazat to rozdělení elit někde v Praze, že Václavák je parta křiklounů, protože to tak není. Tady je tisíc lidí. Výborně. Takže na Letné bude 26. června tři sta tisíc lidí, další rok tam bude pět set tisíc lidí a až se definitivně naserem, tak půjdeme na ten Hrad,“ burcoval přítomné, kteří rovněž na slova bouřlivě odpovídali.

Loading...
Vstupte do diskuze (356)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hřib je proti Mariánskému sloupu: Přiživuje historické křivdy, Váňa nemá…

17.06.2019 14:47 Sochař Petr Váňa nemá právo umístit na Staroměstské náměstí repliku Mariánského sloupu ze 17.…

Platí daňoví poplatníci úředníkům byty v Praze? Nájem v jednom stojí 25 000

17.06.2019 13:30 Aktualizováno Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) si má nechávat proplácet ze státního rozpočtu byt v Praze.…

Babiš hlásí: Ano, už je líp, máme to na papíře. Reakce na sebe nenechaly…

17.06.2019 12:36 Premiér Andrej Babiš tvrdí, že dokázal naplnit hlavní heslo hnutí ANO o tom, že „bude líp“. Jenže…

Ovčáček to schytal: Chtěl debatovat s šéfem demonstrantů Minářem, Češi ho…

17.06.2019 11:44 Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opět naváží do demonstrantů a do spolku Milion chvilek. Největší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama