Senát chce změnit volby rad ČT a ČRo, návrh připravil nováček Smoljak

Senátor David Smoljak (klub STAN) připravuje návrh na změnu způsobu volby rad České televize a Českého rozhlasu. Novinářům dnes nový člen stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky řekl, že podle novely, na které začala komise pracovat, by měly dolní a horní komora volit členy rad půl na půl. Dosud členy rad volí pouze poslanci.

Přidejte svůj názor

David Smoljak
doporučujeme

Podobný návrh na rozložení volby členů rad mezi obě komory Parlamentu Senát neúspěšně poslal do Sněmovny před 11 lety. Obdobné návrhy se objevovaly i dříve po období takzvané televizní či vánoční krize v České televizi na přelomu let 2000 a 2001.

Senát například navrhoval koncem roku 2004 rozdělit volbu členů mezi obě komory Parlamentu a prezidenta. Poslanci ale návrh zamítli.

Rada Českého rozhlasu má devět členů. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtů rozhlasu. Obdobné pravomoci má pro Českou televizi patnáctičlenná Rada České televize.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Čau lidi, teď hodně lidí naštvu." Babiš se tvrdě vysmál demonstrantům a…

17.06.2019 22:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném týdenním hlášení pustil do demonstrantů a jednoho…

Vyjednal jsem neomezená data, tvrdí Babiš. Podle operátora je to lež

17.06.2019 19:45 Operátor T-Mobile nabídne v létě jako první na českém trhu neomezené stahování dat. Do konce srpna…

Policie kvůli prodeji bytů v Praze 1 obvinila na 30 lidí

17.06.2019 19:17 Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména…

Neuvěříte, co politikům platíme z našich daní

17.06.2019 18:17 Aktualizováno Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) si má nechávat proplácet ze státního rozpočtu byt v Praze.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama